Iltsisin, Filippov ja Kägo särasid Noortesarja finaalis

• 03.06.2018

Eile, 02.06, toimus tänavuse hooaja Noortesarja finaaletapp kuhu pääsesid iga distantsi vabariigi 8-16 parimat ujujat olenevalt distantsist. Kalevi Ujumiskooli õpilasi oli stardis 17 ning klubide üldarvestuses saavutasime kuuenda koha.

Individuaalselt osutus meie parimaks kõige nooremate poiste vanuseklassis (2006 s.a) ujunud Mark Iltsisin. Ta lahkus Noortesarja finaalist viie medali ja kolme uue võistlussarja rekordiga. Iltsisin alustas edukat võistlust 50 meetri vabaltujumisega võites selle ajaga 27.71 ning püstitades sealhulgas uue sarja rekordi ligi sekundiga. Vabaltujumise hea hoog jätkus noorel ujujal 200 m distantsil ujudes sealgi uue sarja rekordi ajaga 2.13,26.

Ka 50 m seliliujumises ei leidunud Iltsisinile vastast ning aeg 31.41 ületas sekundiga noormehele endale kuulunud rekordi. Lisaks sai Henry Heina hoolealune kaela hõbemedali 50 m liblik- ja pronksise autasu 100 m kompleksujumises.

Ilusa võistluse pani kokku teinegi 2006 s.a noormees Trevor Kägo. Tema käis poodiumil neljal korral ning pooltel juhtudel sai kaela kuldse medali. Kägo jäi konkurentidele püüdmatuks 50 m rinnuli- ja 100 m kompleksujumises kus ta võidutses aegadega 36.04 ja 1.09,01. Kompleksujumises jäi ta enda nimele kuuluvast sarja rekordist vaid 24 sajandiku kaugusele. 200 m vabaltujumises tegi noormees samuti tugeva esituse tulles Iltsisini järel napilt teiseks ajaga 2.14,53, pronksmedal pandi Kägole kaela 50 m liblikujumise sprindi eest tulemusega 31.13.

Georg Filippov (2004 s.a) pidas ühel enda põhialal – 400 m vabaltujumises – pingele hästi vastu ning suutis tugevate konkurentide rünnakud tõrjuda ja tulla võitjaks hea ajaga 4.25,63. Mõnekümne sajandiku kaugusele jäi poodium 100 m liblikujumises kus tema saagiks viies koht.

Väga lähedal medalile oli mitmel korral Jako Joosep Viirpuu (2005 s.a). Ta lõpetas neljandana 200 m kompleksujumises (2.31,34) ja pälvis viienda koha 100 m seliliujumises (1.07,68). Marie Toompuu (2004 s.a) saavutas sarnaselt Viirpuule neljanda-viienda koha. Esimesena medalita jäi ta 50 m vabaltujumises kus ujus tubli isikliku rekordi 28.35, tugevas konkurentsis jäi medal 15 sajandiku kaugusele. Tema järel saavutas sel alal viienda koha Mariangela Boitšuk samuti isikliku tippmargiga 28.55. Toompuu saagiks jäi veel viies koht 100 m rinnuliujumises.

Tublid olid ka meie teised finalistid, kes tegid väga korralikke esitusi: Oliver Piller, Georg Põld, Lars Sebastian Antoniak, Felicia Talamanov, Liilia Tõnisson, Marleen Akkermann, Kertu Pollisinski, Charlotta Vilsar, Ranel Rannik, Carlos Tults ja Arti Pukk.

Kõik võistluste tulemused leiad SIIT: