33 MEDALIT! Noored ujujad tegid kuldseid esitusi rahvusvahelisel võistlusel Klaipeda Grand Prix

• 27.10.2019

Laupäeval lõppes kaks päeva kestnud rahvusvaheline ujumisvõistlus “Klaipeda Grand Prix” (50m), millest võttis osa 800 ujujat kuuest erinevast riigist. Võistlus kujunes meie sportlastele väga edukaks – võideti 33 medalit ning 34 klubi konkurentsis lõpetasime medalitabeli tipus.

Meie kõige edukam ujuja oli Rome Pukk (2010 s.a), kes tegi puhta töö võites kuus kuldmedalit. Lisaks pälvis Pukk enda vanuseklassi parima ujuja tiitli. 9-aastane ujuja triumfeeris 50- ja 100m vabalt-, selili- ja liblikujumise distantsidel. Mäekõrgune oli Pukki ülekaal liblikujumise distantsidel kus 50m distantsil edestas ta hõbemedalisti viie sekundiga ja poole pikemal maal ligi 18-sekundiga.

Aasta vanemas vanuseklassis teenis Ragnar Kalvet (2009 s.a) ühtekokku viis medalit. Teisel võistluspäeval astus ta poodiumi kõige kõrgemale astmele 50m vabalt- ja seliliujumise võitude eest. Lisaks riputati talle tugevas konkurentsis Leedu poistega kaela veel kaks hõbedat ja ühe pronksi. Kalveti ajad on mitmel alal kuni 10-aastaste seas Eesti hooaja tipptulemused ja koos Pukkiga valitsevad nad 9-10 aastaste poiste vanuseklassi. 2009 s.a vanuseklassis tegi häid ujumisi veel Kaspar Alvin, kes ujus end pronksile kolmel korral. Kolmandaks ujus ta end 50- ja 100m vabalt- ning 50m seliliujumises.

2010 s.a vanuseklassis teenis igat karva medali Karl Kuldkepp. Ta oli parim 100m rinnuliujumises, teenis koos Romega kaksikvõidu 100m vabalt distantsil ja sai kaela hõbeda ja oli kolmas 50m rinnuli sprindis. Samas vanuseklassis teenis pronksmedali Kenneth Keiv, kes oli kolmas 100m seliliujumises.

Lisaks ülaltoodud noormeestele ujusid isiklikke rekordeid ja tegid häid esitusi Erik Blumfeldt, Andre Zahharov, Robert Maasik, Ingo Jagomägi, Verner-Vootele Mellis, Robin Nikolajev, Mattias Mell, Teodor Uueni, Mihkel Malv, Markus Ottis, Arti Pukk, Oliver Piller, Aaron Läänesaar.

Tüdrukutest edukamad Kangru, Suuroja ja Raidma

Tüdrukutest oli meie kõige edukam Kertu Eliis Kangru (2010 s.a), kes võitis kolm kuldmedalit ja teenis kaks hõbedat. Võidud tulid Kangrul 50m vabalt-, 100m selili- ja 100m liblikujumises, mis näitab head mitmekülgsust. Sama eduka võistluse pani kokku ka samas vanuseklassis ujuv Charlotte-Sophia Suuroja. Ta astus poodiumi kõige kõrgemale astmele kolmel korral ning näidates täpselt nagu Kangru head mitmekülgsust. Kuldmedalid teenis ta 50m liblik-, 50m rinnuli- ja 100m vabaltujumises. Nendest viimasel võtsid nad Kangruga kaksikvõidu ja üleüldse jagasid omavahel kaheksast võimalikust kuldmedalist kuus.

Rinnuliujumises näitas kõrget taset Ines Elisabeth Raidma (2009 s.a). Ta sai end sel võistlusel kõrvutada sama vanuseklassi Leedu ja Valgevene parimate rinnuliujujatega. Nii 50- kui ka 100m rinnuliujumises oli kolme erineva riigi esindaja vahel tihe rebimine. Avapäeval ujus Raidma 100m rinnuli ajaga 1.33,53 ja saavutas Leedu piiga järel napi teise koha. Teisel võistluspäeval läks ta sama leedulannaga 50m rinnuliujumises kõrvuti radadel kokku ja tulises duellis suutis viimasel viiel meetril näidata paremat finišeerimisoskust ja edestada konkurenti 0,13 sekundiga saades ajaks 41,74. Mõlemad ajad on Eesti tänavuse aasta kuni 10-aastaste tüdrukute tipptulemused ja 11a pingereas on mõlemad ajad teisel kohal. Samuti täitis Raidma novembri keskel toimuvate Eesti noorte meistrivõistluste normatiivi ja saab startida endast neli aastat vanemate ujujate kõrval riigi meistrivõistlustel.

Medalini jõudsid meie tüdrukutest veel Marianne Kokk (2010 s.a) ja Birgit Reinaru (2009 s.a). Kokk kindlustas kaksikvõidu Kangruga 100m liblikujumises võites hõbemedali, poole lühemal maal sprintis ta end pronksmedalile. Reinaru näitas väga head kiirust 100m seliliujumises pälvides tugevate Valgevene tüdrukute järel pronksmedali.

Meie stardis olnud teised tüdrukud ujusid palju isiklikke rekordeid ja saavutasid kõrgeid kohti – Annika Hälvin, Berit Reinaru, Charlotta Vilsar, Laura-Lota Melih, Gloria Sulg, Laura Tõrra, Annela Sõgel, Britta Karlson, Sarah Maria Kaare, Ida Kovanen, Kristin Meltsar, Joanna Ilmarinen, Mirt Sissel Kolk, Agata Kukk, Riin Alvin, Hella Mia Karner, Carol Laanisto, Meribel Pau, Mirtel Kaljas, Meriliis Ottis, Tessa Erin Adamson, Mirtel Nagel, Charlotta Vilsar.

34 klubi konkurentsis lõpetasime medalitabeli tipus. Ühtekokku said meie ujujad kaela 33 medalit millest 16 olid kuldsed, 8 hõbedat ja 9 pronksi. Samuti andsid treenerid välja võistluste parima ujuja auhinnad, mille pälvisid poistest Rome Pukk ja tüdrukutest Kertu Eliis Kangru. Treeneritena saatsid ujujaid Priit Aavik, Martin Liivamägi ja Irina Olmre. Samuti oli meie ujujate lapsevanematest ligi 15-liikmeline fännklubi, kes häälekalt kogu tiimi ergutasid.