Pukk võitis Klaipeda Grand Prix avapäeval kolm kulda, medalitabelis Ujumiskool liidrikohal

Pukk võitis Klaipeda Grand Prix avapäeval kolm kulda, medalitabelis Ujumiskool liidrikohal

  • 25.10.2019

Leedus lõppes rahvusvahelise ujumisvõistluse “Klaipeda Grand Prix” avapäev. Võistluste esimesel päeval hoiame medalitabelis 34 klubi konkurentsis esikohta. Klaipedas stardib kahe päeva jooksul ligi 800 ujujat kuuest erinevast riigist. 

Avapäeva edukaim ujuja oli Rome Pukk (2010 s.a), kes hüppas kolmel korral vette ja väljus kolme kuldmedaliga. Pukk oli parim 100m vabalt-, selili- ja liblikujumises. Eriti tuline duell oli Pukkil seliliujumises kus õnnestus tal võita Leedu omaealiste parim sel distantsil. Vabaltujumises edestas ta järgnevaid konkurente nelja ja liblikas ligi 18-sekundiga.

Kaks kuldmedalit sai avapäeval kaela Kertu Eliis Kangru (2010 s.a). Ta jäi konkurentidele püüdmatuks 100m selili- ja liblikujumises. Lisaks riputati Kangru kaela veel hõbemedal 100m vabaltujumises. Eduka avapäeva tegi ka Charlotte-Sophia Suuroja (2010 s.a), kes napsas Kangru eest vabaltujumise kuldmedali. Head hoogu näitas Suuroja ka 100m rinnuliujumises kus lõpetas korraliku isikliku tippmargi ja hõbemedaliga.

Kuldmedalini jõudis ka Karl Kuldkepp (2010 s.a), kes oli parim enda vanuseklassis 100m rinnuliujumises. Lisaks teenis Kuldkepp hõbeda 100m vabalt distantsil, mis tähendas ühtlasi 2010 sünniaasta vanuseklassis nii poiste kui ka tüdrukute seas sel alal kaksikvõitu.

Tugevad esitused, kiired ajad

Kogu võistkond tegi avapäeval tugevaid esitusi. Üks parimaid oli Ines Elisabeth Raidma (2009 s.a) 100m rinnuliujumine, kus vastas olid Leedu ja Valgevene vastava vanuseklassi parimad. Raidma saavutas tihedas konkurentsis hõbemedali ajaga 1.33,53. Noormeestest näitas suurepärast kiirust Ragnar Kalvet (2009 s.a), kes sprintis end hõbedale 100m vabaltujumises ajaga 1.12,38. Sel alal sai Kalvet end kõrvuti panna enda vanuseklassi parima Leedu poisiga. Lisaks teenis Kalvet veel teise hõbeda 100m liblikujumises.

Marianne Kokk (2010 s.a) saavutas hõbeda enda ponnistuse eest 100m liblikujumises. Ühtlasi teenisid nad Kangruga sel alal meie klubile kaksikvõidu, mis teeb kolm kaksikvõitu avapäeval. 100m seliliujumises teenisid pronksmedalid Birgit Reinaru (2009 s.a) ja Kenneth Keiv (2010 s.a). Mõlemad ujujad sai lisaks medalile kirja veel ka uued isiklikud tippmargid. Noormeeste 100m vabaltujumises lõpetas Kalveti järel kolmandana Kaspar Alvin (2009 s.a), kes samuti ujus uue tippmargi.

Avapäeva järel hoiame medalitabelis 34 klubi konkurentsis esikohta. Esimese päeva saagiks jäi 7 kuld-, 7 hõbe- ja 3 pronksmedalit. Kummardus ka meie fännidele, kes suure sinimustvalge lipu taustal elavad meie ujujatele häälekalt kaasa!


Kõik tulemused leiad SIIT: