Acropolis Swim Open 2022 Ateenas!

Acropolis Swim Open 2022 Ateenas!

  • 17.05.2022

Samal ajal, kui meie noored ja juuniorid pingutasid tulemuste nimel Tartus, viis Henry Hein kolm oma ujujat Kreekasse- Eneli Jefimova, Aleksa Gold ja Kertu Kaare. Tegemist oli rahvusvahelise võistlusega Acropolis Swim Open, mis toimus Ateenas, samas kompleksis, kus 2004. aastal leidsid aset olümpiamängud. Tüdrukud tegid tublisid tulemusi ning ka treener Henryt tunnustati.

Esimesel päeval hüppas esimesena vette Kertu Kaare, kui ujus 100 m vabalt ja 50 m liblikat. Järgmisena ujus Eneli Jefimova end eelujumistes 100 m rinnuliujumise finaali esimese ajaga. Õhtune finaal lõppes neiule ülekaaluka võiduga ning tabloo näitas aega 1.06.81. Samuti nägime õhtuses finaalis ka Aleksa Goldi, kes ujus kõrvalalaks peetavat 400 m kompleksi ning ajaks tuli 4.54.36, mis tagas talle neljanda koha. Aleksa sai finaalis ujuda ühes vahetuses koos maailmakuulsa Katinka Hosszuga. 

Teist päeva alustas Kertu 50 m seliliujumisega. Eneli ujus samuti sprinti, kuid rinnuli. Tugev aeg viis ta õhtuses A finaalis neljandale rajale ning õhtul käed seina pannes näitas tabloo ajaks 30.69, mis tähistab uut Eesti rekordit! Ka eelmine rekord 30.83 kuulus Eneli nimele. Aleksa ja Eneli hüppasid mõlemad vette 200 m kompleksujumise eelujumistes, kus hommikune ujumine viis neid vastavalt A ja B finaali. Aleksa jäi kokkuvõttes neljandaks ajaga 2.19.70 ning Eneli ujumine tagas talle juunioride arvestuses kulla ajaga 2.23.52.

Kolmas päev algas neiudel ühiselt koos 50 m vabaltujumisega, kus parima aja ujus välja Aleksa Gold, kes sai korrata oma sooritust ka õhtuses finaalujumises. Õhtul jäi tema ajaks 26.58. Hommikuses 200 m rinnuliujumise eelujumises pääses Eneli finaali teisena. Õhtul aga suutis ta maha pidada tugeva heitluse ning käed esimesena seina saada. Ajaks tuli 2.28.37. Meie võistluse viimaseks alaks oli Aleksa 100 m seliliujumise finaal, kus neiu ujus välja aja 1.02.55, mis andis talle hõbemedali. 

Uurisime treener Henrylt, kuidas ta võistlusega rahule jäi ning vastuseks saime: ,,Võistlused toimusid 2004 Ateena Olümpia keskuses, mis on tõesti suurepärane! Korraldajad ja kogu meeskond olid väga sõbralikud ja abivalmid ning kindlasti tahaks järgmisel aastal taas seal võistelda. Tulemustest nii palju, et tegemist oli meile kontrollvõistlusega ja saime veidi parema ülevaate, mis seis tüdrukutel on.”


Kõik võistluse tulemused leiad SIIT