Kalevi Ujumiskooli Hooajalõpuvõistlus!

Kalevi Ujumiskooli Hooajalõpuvõistlus!

  • 30.05.2022

Pühapäeval toimus Sõle ujulas suur pidu. Hooajalõpuvõistlusel oli kalevlasi kokku üle 400. Hommikupoolikul olid stardis spordirühmad ning pärastlõunal hüppasid vette kursused. Meie suuremad spordirühma ujujad said valida 100 m distantside seast endale kaks meelepärast ala ning pisemad said valida 50 m distantse. Kursuste õpilased said vastavalt ujuda, kas 50 m või 25 m distantse, olenevalt vanusest. Päev ujulas möödus sportlikus seltskonnas kiirelt ning lõbusalt. Ujumas sai näha nii meie tippujujaid, kes sõbralikus konkurentsis vahelduseks lühemas basseinis mõõtu võtsid, kui ka meie kõige pisemaid tublisid ujujaid, kes nii mõnigi oli elus esimest korda stardipukil – kõigile elati rõõmsalt kaasa.

Meie klubi direktor Kristo Krinpus on võtnud võistluse kokku järgmiselt: ,,Hea meel oli, et üle mitme aasta saime võistluse pidada tavaoludes, kus meie tublisid ujujaid pääsesid vaatama ka lapsevanemad. Spordirühmade ujujad tegid väga häid tulemusi ja elasid üksteisele häälekalt kaasa, aga väga tore oli näha, et ka meie ujumiskursuste lastel on suur soov võistelda ja sellega ületati osalejate arvu rekord pika-pika puuga. See tingis sel aastal planeeritust ajaliselt pikema võistluse, millega kindlasti juba järgmistel võistlustel oskame paremini arvestada ja ühe toreda mõõduvõtu korraldada. Emotsioonid võistlemisest on ju vahvad ning kedagi sellest ilma jätta ei tahaks. Lisaks on kõik võistlejad oodatud lastekaitsepäeval, 1.juunil (kolmapäeval), Kalev Spasse hüppetornist hüppama. Aitäh toredate emotsioonide eest, uuel hooajal jälle!”

Spordirühmadel said esimesed medalid kaela 100 m vabalt ujujad. Naiste esikolmik oli Mariangela Boitšuk, Laurika Lint ja Kertu Kaare. Meeste esikolmikusse kuulusid Marko-Matteus Langel, Cevin Anders Siim ja Lars Sebastian Antoniak. Järgmises vanuseklassis võitis tüdrukute ujumise ülekaalukalt Annela Sogel, teisele kohale tuli Johanna Koppen ning kolmas oli Mirtel Kaljas. Poiste võitjaks krooniti Ragnar Kalvet, hõbeda sai kaela Teodor Uueni ning pronksi Robert Maasik. Sünniaasta 2011 ja nooremad ujusid 50 m vabalt. Tüdrukute esikolmikusse kuulusid Saskia Asi, Marianne Kokk ja Karolin Ots ning poiste esikolmikusse Robert Lepikson, Rome Pukk ning Konstantin Sulgin. Järgmised medalid said kaela Agata Boroško, Anette Lippur ja Lisandra Jaamaste ning poistel Lars Luhalep, Klen Rätsepp ning Kristian Smirnov. Kõige nooremate esikolmikusse kuulusid Kristina Tamm, Iti Amerii Kala ning Maria Liv Jalakas. Noorimate poiste esikolmikusse kuulusid Jaan Sisask ja Siim Alamets.

Järgmisena ujuti 100 m rinnuli. Naiste kõik kolm ujujat said kaela medali – Marie Toompuu, Camilla Kütt ja Mirtel Nagel. Meeste kulla sai kaela Carlos Tults, hõbeda Patrick Orav ja pronksi Oliver Sukk. Järgmise vanuseklassi esikolmikusse kuulusid Paula Simona Tammaru, Johanna Koppen ja Mirtel Kaljas ning poistest Robert Maasik, Rudolf Suharov ja Mattias Mell. 50 m rinnuliujumise neiude kiireimateks krooniti Saskia Asi, Liisbet Jaamaste ja Diana Dusko ning poiste kiireimad olid Robert Lepikson, Konstantin Sulgin ja Erik Blumfeldt. Järgmises vanuseklassis võitis Agata Boroško, teise koha sai Lisandra Jaamaste ning kolmanda koha Hanna Netse. Poiste esikolmikusse kuulusid Patrik Vainu, Taigo Uustalu ning Albert Kracht. Kõige nooremad ujujad rinnuliujumise poodiumil olid Iti Amerii Kala, Simona Klementsov ja Kristina Tamm ning poiste kulla teenis välja Jaan Sisask.

Nüüd oli aeg ujuda 100 m liblikat. Naiste kõik kolm ujujat said kaela medali – Katriin Kruus, Karolin Rahamägi ja Leeni Anderson. Meeste esikolmikusse kuulusid Mark Iltšišin, Armin Liiv ja Lars Sebastian Antoniak. Järgmise vanuseklassi esikolmikusse kuulusid Kertu Koppel, Victoria Valge ja Helis Laane ning poistest sai kulla kaela Ragnar Kalvet. 50 m liblikujumise neiude kiireimateks krooniti Marianne Kokku, Charlotte-Sophia Suuroja ja Meeri Marii Ahman ning poiste kiireimad olid Rome Pukk, Kenneth Kõiv ja Gregor Vainu. Järgmises vanuseklassis võitis Anette Lippus, teise koha sai  Hanna Netse ning pronksi sai kaela Laura Liis Tõnisson. Poiste esikolmikusse kuulusid Patrik Vainu, Kristian Smirnov ning Klen Rätsepp.

Klubi kiireimaks seliliujujaks krooniti Kertu Kaare, hõbeda sai kaela Katriin Hansalu ning pronksi Mariangela Boitšuk. 100 m seliliujumise meeste esikolmikusse kuulusid Oliver Sukk, Tristan Tammis ja Sten Erik Rooba. Järgmise vanuseklassi esikolmikusse kuulusid Birgit Reinaru, Helis Laane ja Sarah Maria Kaare ning poistest Teodor Uueni, Stever Juhandi ja Mihkel Abner. 50 m seliliujumise neiude kiireimateks krooniti Charlotte-Sophia Suuroja, Meriliis Ottis ja Ida Kovanen ning poiste kiireimad olid Nikolai Prohhorenko, Kenneth Kõiv ja Kristjan Kasemets. Järgmises vanuseklassis sai kulla kaela Adriana Linnas. Poiste esikolmikusse kuulusid Lars Luhalep, Taigo Uustalu ning Robin Kattel. Kõige nooremad ujujad seliliujumise poodiumil olid Maria Liv Jalakas, Mete Vals ja Jette Arras ning poiste kulla teenis välja Siim Alamets.

Viimase alana spordirühmadele oli kavas 100 m kompleksi. Naiste esikolmikusse kuulusid Marie Toompuu, Birgit Irbe ja Camilla Kütt ning meeste esikolmikusse Mark Iltšišin, Carlos Tults ja Joonas Koppen. Järgmise vanuseklassi esikolmikusse kuulusid Annela Sogel, Victoria Valge ja Paula Simona Tammaru. Poiste kulla sai kaela Rudolf Suharov, hõbeda Kaspar Alvin ning pronksi Ingo Jagomägi.

 

Pärast spordirühmasid asusid võistlema kursuste ujujad, kelle jaoks oli tänane võistlus eriti olulise tähtsusega. 50 m vabaltujumise kulla sai kaela Hedi Sarapuu ning meeste esikolmikusse kuulusid Kahrut Märss, Adrian Ala ja Ronald Eirand. Järgmises vanuseklassis sai neiude kulla kaela Marianne Ristimägi, hõbeda Ragne Seilenthal ja pronksi Säde Külaots ning poiste esikolmikusse kuulusid Richard Eirand, Siim Rännel ja Kasper Kovanen. Sünniaasta 2010 – 2011 neiude esikolmik moodustus järgmiselt: Bianca Triine Kunart, Pia Gerloff, Angeliis Kallas ning poiste esikolmikusse kuulusid Juhan Uukkivi, Henri Põder ja Villema Lahe. Tüdukute 25 m vabalt esikolmikusse kuulusid Greta Rammula, Miia Kaasik ja Eleanora Põld ning poiste esikolmikusse Aleksi Tarnarutski, Armin Staruhhin ja Fred Luks. Kõige noorema vanuseklassi poodiumil astusid neiudest Sofia Marie Lehtla, Simona Sundja ja Sanne Salonen ning poistest Villiam Pajuste, Rasmus Krinpus ja Pärtel Tauraite.

50 m rinnuliujumise naiste kulla sai kaela Hedi Sarapuu ja noormeeste esikolmikusse kuulusid Adrian Ala, Mark Linask ja Matvei Linask. Järgmise vanuseklassi neiude esikolmikusse kuulusid Marianne Ristmägi, Riin Koort ja Ragne Seilenthal ning poiste kulla sai Aleksander Reinolt ja hõbeda Sass Visnapuu. Sünniaasta 2010 – 2011 neiude esikolmik moodustus järgmiselt: Bianca Triine Kunart, Angeliis Kallas ja Pia Gerloff ning poiste esikolmikusse kuulusid Artjom Zajakin, Fred Floren ja Henri Põder.

50 m seliliujumise meeste esikolmikusse kuulusid Ronald Eirand, Kahrut Märss ja Georg Hein. Järgmise vanuseklassi neiude kiireim oli Ann Marie Kiiv ja hõbeda sai kaela Laura Kovpak ning poiste esikolmikusse kuulusid Siim Rännel, Richard Eirand ja Kasper Kovanen. Sünniaasta 2010 – 2011 neiude esikolmik moodustus järgmiselt: Luna Fitoussi, Amanda Allas ja Iiris Vatsfeldt ning poiste esikolmikusse kuulusid Villem Lippur, Norman Tomberg ja Nikita Serbin. 25 m seliliujumise kolm kiireimat neiut olid Greta Rammula, Emili Talvik ja Maya-Luna Koita ning poiste esikolmikusse kuulusid Ronny Kerve, Fred Luks ja Robert Stüff. Kõige nooremate seliliujujate esikolmikusse kuulusid neiudest Sofia-Marie Lehtla, Elis Allas ja Sofia Korotots ning poistest Pärtel Tauraite, Sten Suslov ja Rasmus Krinpus.

 

 

Kõik spordirühmade tulemused leiad SIIT

Kõik kursuste tulemused leiad SIIT