AJALUGU! Eneli Jefimova krooniti Euroopa juunioride meistriks

• 11.07.2021

Itaalias Roomas toimunud Euroopa juunioride meistrivõistlustel võitis Eneli Jefimova viimasel võistluspäeval kuldmedali 100m rinnuliujumises tehes sellega ka Eesti ujumise ajalugu, sest ükski teine Eestit esindav ujuja sel võistlusel poodiumi kõige kõrgemale astmele kunagi astunud ei ole.

14-aastane Eneli Jefimova pakkus neidude 100m rinnuliujumise finaalis sama palju närvikõdi nagu üks korralik Hollywoodi kassahitt. Esimese 50m järel hoidis Henry Heina hoolealune teist positsiooni kaotades liidrikohta hoidnud venelannale 0,83 sekundiga. Kuid siis algas üks suur heitlus kuldmedali nimel. Jefimova iga tõmbega lähenes venelannale ja viimase 10 meetri eel oli selge, et üks neist tüdrukutest kroonitakse Euroopa juunioride meistriks.

Finišiseina ründasid mõlemad tüdrukud palja silmaga otsustades täiesti võrdselt, aga tabloo näitas meie tüdrukule aega 1.07,24 ja venelannale 1.07,25. Eneli Jefimova võitis enda hõbe- ja pronksmedali kõrvale enda karjääri kõige tähtsama auhinna – Euroopa juunioride meister. Ükski Eestit esindav ujuja ei ole veel kuldmedaliga naasnud, parimaks on jäänud hõbedased esitused. Lisaks sellele sai Jefimovast ainuke Eesti ujuja, kes võitnud ühelt juunioride tiitlivõistluselt kolm medalit.

Nüüd ootab Jefimovat viimased ettevalmistused, et startida 23. juulil avapaugu saavatel Tokyo olümpiamängudel. Seal teeb ta kaasa 100- ja 200m rinnuliujumise distantsidel.