Ujumiskooli võistkond teenis Eesti lühiraja meistrivõistlustel 24 medalit

• 16.07.2021

13.-15. juulini toimusid Sõle ujulas Eesti lühiraja meistrivõistlused millest võttis osa 22-liikmeline Kalevi Ujumiskooli võistkond. Kuna võistlused toimusid vägagi ebatraditsioonilisel ajal ning lühikese etteteatamisega, siis mõned ujujad suutsid vormi täpselt sättida, mõni tuli otse puhkuselt võistlema jne. Siiski võideti kolme päeva jooksul ühtekokku 24 medalit.

Eesti meistriks 50m seliliujumises ujus end Mariangela Boitšuk, kes mõned päevad varem startis alles Euroopa juunioride meistrivõistlustel. Ta tuli 50m selili distantsil võitjaks ajaga 29,01. Lisaks võitis Boitšuk medaleid veel teistelt sprindidistantsidelt. 50m liblikujumises teenis ta hõbeda ja sama pikal kroolidistantsil pronksmedali.

Marie Toompuu astus poodiumile neljal korral. Ta näitas 200m rinnuliujumises paremuselt teist aega ning napsas pronksised autasud 50/100m rinnuli- ja 200m kompleksujumises. Individuaalselt jõudsid meie naisujujatest poodiumile veel Smaragda-Luchia Sarana ja Kertu Kaare, kes võitsid pronksmedali vastavalt 200m liblik- ja 800m vabaltujumises.

Eesti meistritiitli võitis meie naiste 4x50m vabalt teatenelik koosseisus Mariangela Boitšuk, Kertu Kaare, Diana Kornet ja Kertu Kaare. Nende võiduajaks fikseeriti 1.44,96. Medaleid teenisid meie tüdrukud ka teistest teateujumistest lõpetades teisena 4x50m kombineeritud- ja 4x100m vabalt teateujumise. Pronksine autasu saadi kaela 4x100m kombineeritud teateujumises.

Langelilt meistritiitel, Siim rekordilainel

Meeste seas krooniti Eesti meistriks Marko-Matteus Langel, kes oli parim meeste 200m vabaltujumises. Ta võidutses ajaga 1.47,46. Langel ujus end poodiumile ka 400m vabaltujumises lõpetades teisena ajaga 3.55,81 ja kaotades võitjale vaid poole sekundiga .

Suure medalisaagiga naaseb võistlustelt Cevin Anders Siim. Ta teenis lausa neli hõbedast medalit ja ühe pronksise. Medalitest tähtsamad olid isegi ajad, sest Siim suutis kirja saada kolm uut Ujumiskooli rekordit. Ta tegi hõbedase duubli 50/100m vabaltujumises kus pikemal maal ujus välja ajaks 48,20 ning parandas endale kuulunud tippmarki 0,43 sekundiga.

Rekordiparandused tegi ta ka 50/100m liblikujumises. 50m distantsil läbis ta distantsi ajaga 23,76 ning parandas Miko Mälbergi 13-aasta vanust klubirekordit 10 sajandikuga. 100m distantsil läbis ta neli basseinipikkust ajaga 52,52 ning kohendas Martin Liivamägi nimele kuulunud klubirekordit 12 sajandikuga. Nende rekordite eest teenis ta vastavalt hõbeda ja pronksmedali. Enda neljanda hõbemedali teenis Siim 100m kompleksujumises uue isikliku rekordiga 54,46 ning kuigi Siim individuaalselt kuldmedalini ei jõudnud, siis kuulus talle võistluste paremuselt kolmas resultaat (100m vabalt).

Meestest ujus poodiumile end veel ka Mark Iltšišin, kes teenis 1500m vabaltujumises hõbemedali. Meeste teateujumises teeniti hõbemedal 4x50m vabaltujumises. Sega teateujumistes kus võistkonda peab esindama kaks meest ja kaks naist võideti kaks pronksmedalit – 4x50m vabalt- ja kombineeritud teateujumistes.