Aleksa Gold püstitas Ujumiskooli debüüdil Eesti rekordi

• 27.02.2021

Veebruaris Kalevi Ujumiskooliga liitunud Aleksa Gold on võistlustules Läti lahtistel meistrivõistlustel Riias. Eesti rekordiomanik nii lühirajal kui ka pikas basseinis tegi suurepärase debüüdi Ujumiskooli eest püstitades enda esimesel võistlusel Eesti rekordi ja täites ka olümpiamängude B-normatiivi.

21-aastane Gold ujus avapäeval 200m selili kus finaalis sai kirja tulemuseks 2.13,12. Selle ajaga ületas ta endale kuulunud Eesti rekordi täpselt poole sekundiga. Uue tippmargiga ületas ta ka olümpiamängude B-normatiivi (2.14,30), A-normatiiv sel alal on nii tugev kui 2.10,39. Goldi püstitatud uus tippmark tõi talle ka võistluste esikoha. Isiklikku rekordit kohendas Gold avapäeval ka 50m vabaltujumises. Ta viis enda rekordnumbrid 26.11 peale ja saavutas kolmanda koha. Selle tulemusega läheb Gold ka Eesti hooaja edetabeli liidriks.

Võistluste teisel päeval hüppas Gold vette 100m selili- ja 200m vabaltujumises. Vabaltujumises läbis ta distantsi heast klassist tulemusega 2.01,90, mis on kiirem ka OM B-normatiivist. Võidu kindlustanud aeg annab rahvusvahelise punktitabeli järgi 796 punkti, mis virtuaalses võitluses olümpiapileti nimel jääb alla vaid Eneli Jefimovale (856p) ja Maria Romanjukile (804p). 100m seliliujumine tõi Goldile teise koha ajaga 1.03,73.

Toreda boonusena püstitas Gold enda debüüdil ka 100/200m selili ja 200m vabaltujumises uued Ujumiskooli rekordid. Viimasel võistluspäeval jahib ta häid tulemusi veel 50m selili- ja 100m vabaltujumises.

Mitmed ujujad kõrgetel kohtadel

Kõrgeid kohti on meie klubi ujujad teeninud mitmetel distantsidel. Karolin Rahamägi teenis pronksmedali naiste 200m seliliujumises ajaga 2.29,55 ja püstitas isikliku rekordi. Johanna Kübar lõpetas naiste 400m vabaltujumise neljandana ja Georg Filippov oli samal distantsil viies. Mark Iltšišin teenis 400m kompleksujumises kuuenda koha, Lars Sebastian Antoniak oli 200m rinnuliujumises kaheksas.

B-finaalides on kahe päeva jooksul startinud: Cevin Anders Siim, Anete Bollverk, Joonas Koppen, Diana Kornet, Marie Toompuu. Võistluste viimasel päeval on kavas 50m rinnuli, 50m selili, 200m liblikat, 100m vabalt, 200m kompleksi, 800/1500m vabalt.

Kõik tulemused leiad SIIT: