Alustame avaveeujumise etappidega

• 18.06.2020

Peagi on algamas avaveeujumise seeriavõistlused, millest on osa võtmas mitmed ujumiskooli õpilased.

Juuli algusega hakkavad pihta iga-aastased avaveeujumise seeriavõistlused. Etapid peetakse igal järjestikusel nädalavahetusel Eesti eri paikades.
Igale vanusele ja tasemele on välja kuulutatud vastavad distantsid,  mis jäävad seeriavõistluste lõikes samaks.

Distantsid

• tillustart 100 m
  • noorte start 400 m
  • harrastajate start 1000 m
  • põhistart 2000 m (2×1000 m)

Lisaks seeriavõistluse etappidele peetake maha ka Eesti Meistrivõistlused Avaveeujumises,  kus selgitatakse välja Eesti meistrid nii 3 km, 5 km kui ka 10 km distantsidel. Eesti Ujumisliidu poolt korraldatavad meistrivõistlused leiavad aset 18. juulil ja 8. augustil.

Distantsid

• 3km masters:       M/N 25-29, 30-34, 35-39,….
  • 5km noored:        M/N 2004-2006
    juuniorid:             M/N 2002-2003
    absoluut:             M/N absoluutklass

Kuigi viirusest tingitud reegleid ja piiranguid muudetakse järjest leebemaks on need siiski jätnud korraliku jälje basseinivõistluste korraldamisesse. See-eest on selle aastastele avavee võistlustele oodata tavapärasest suuremat osavõtjate arvu,  mis ühtlasti tähendab tihedamat konkurentsi.

Kalevi Ujumiskooli esindavad noored KUK-1,  KUK-2,  KUK-3,  KUK-5 rühmadest.

Avaveeujumise kalender 2020