Augustis tegid Kalevi Ujumiskooli ujujad suuri tegusid

• 26.09.2021

Suvi on ujumises alati tihedalt täis tähtsaid võistlusi, kuhu sportlased on terve aasta valmistunud ning treenerid täpselt vormi sättinud. Käesoleval suvel oli suuri sündmusi eriti mitu, tähtsaimad neist kulmineerusid augustisse. Vaatame koos lühidalt üle, mis olid viimase suvekuu suurimad saavutused.

23. juuli kuni 8. august toimusid Tokyos suveolümpiamängud. Iga sportlase suurim unistus on ilmselt neist võistlustest osa võtta ning oma riiki uhkel areenil esindada. Sel suvel osutus selline võimalus meie klubi ujujale Eneli Jefimovale, kes, olles ise vaid 14-aastane, täitis ära olümpiamängude aegnormatiivi 100 m rinnuliujumises. Oma suurimaks õnnestumiseks peabki neiu sel alal poolfinaali jõudmist, seal näitas tabloo aega 1.07,58. Eneli kordas seal Eesti naiste parimat tulemust jäädes 16. kohale. Lisaks ujus Jefimova 200 m rinnuli. Treenerina oli kaasas Henry Hein. Kõik olümpiamängude tulemused leiad SIIT.

Samal ajal, kui Tokyos peeti spordimaailma suurimat üritust, osalesid meie tipud koos Eesti ujumise tähtsaimal võistlusel – Eesti meistrivõistlustel. Hooaja kroonijuveel leidis aset Tartus Aura ujulas 3. – 5. augustil. Meie klubist oli võistlustules 23 sportlast. Naistest said poodiumi kõrgeimale astmele astuda Eneli Jefimova (50 m, 100 m ja 200 m rinnuliujumine), Kertu Kaare (50 m vabaltujumine ja 400 m vabaltujumine) ja Smaragda-Luchia Sarana (200 m liblikujumine). Meeste arvestuses said kulla kaela Cevin Andres Siim (50 m ja 100 m vabaltujumine ja 50 m liblikujumine), Marko-Matteus Langel (100 m liblikujumine ja 200 m vabaltujumine) ning Georg Filippov (1500 m vabaltujumine). Kõik Eesti meistrivõistluste tulemused leiad SIIT.

Kui ülejäänud ujujad läksid pärast Eesti meistrivõistlusi väikest suvepuhkust nautima, siis osad julged otsustasid ette võtte Eesti meistrivõistluste pikima distantsi – 10km. Eesti avaveeujumise meistrivõistlused pikamaaujumises toimusid 10. augustil Pühajärvel. Kohale tuldi jopede ning pikkade sokkidega. Meie klubist oli kohal kolm vaprat: Kertu Kaare, Artur Ulmas ning Anton Theo Girlin. Kertu Kaare kaitses oma meistitiitlit ning sai 2021 Eesti meistriks. Meeste arvestuses sai Artur Ulmas kaela pronksmedai ning Anton Theo Girlin sai tugeva ujumisega neljanda koha.

Augusti lõpus algasid Tokyos paraolümpiamängud, kus on Kalevi Ujumiskoolist stardis lausa kaks sportlast – Susannah Kaul ja Matz Topkin. Susannah Kaul saavutas 50 m vabaltujumises 10. koha ning 100 m vabaltujumises 13. koha. Ise kommenteerib neiu, et sarnast tunnet ei ole ta varem tundnud ning loodab, et kõik sportlased saaksid kogeda midagi nii uhket nagu olümpiamängutest osavõtmist. Matz Topkin saavutas 50 m seliliujumises 6. koha ning 50 m vabaltujumises 14. koha. Kõik paraolümpia tulemused leiad SIIT.

Augustis lõppes avaveeujumise Seeriavõistlus. Kokkuvõttes kogus meestest kõige enam punkte Sander Paavo, kes sai koju viia rändkarika. Noormees meenutab lõppenud avavee hooaega järgmiselt: ,,Kuigi noored pakkusid head konkurentsi, siis suutsin oma kogemuse maksma panna ning täitsin võiduga oma hooaja eesmärgi”.  Koondtabeli punktidest leiab siit.

Palju õnne kõigile Kalevi Ujumiskooli tublidele ujujatele ja nende treeneritele!