Avaveehooaja lõpp – Kalevlased võidutsesid avavees!

• 19.08.2022

Sel suvel saame jälle tähistada mitut võitu avaveemaastikul. Kalevlased tegid kaasa 5 km Eesti meistrivõistlustel, 10 km Eesti meistrivõistlustel, seeriavõistlusel ning ka Eesti meistrivõistlustel 4 x 1,25 km sega-teateujumises. Vaatame, mis medaleid me sel aastal saime…

5 km Eesti mesitrivõistlustel sai kaks medalit sai kaela Mark Iltšišin, kes sai nii noorte kui ka absoluutarvestuses hõbeda. Marki ajaks oli 1.01.44,5 ning võitjale kaotas ta umbes 2,5 minutiga. Poiss ise kommenteerib, et see oli tema esimene võistlus avavees ja kujunes väga põnevaks. Marki järel sai absoluutarvestuse pronksi kaela Anton Theo Girlin, kes läbis distantsi ajaga 1.03.23,9. Marie Toompuu sai nautida juunioride vanuseklassi kuulumist ja võitis seal hõbemedali ajaga 2.12.37,8.

10 km Eesti meistrivõistlustel oli seitsmest osalejast kolm Kalevi Ujumiskoolist ning nad kõik said medali. Võistlejatel tuli läbida 10 x 1 km ring. Meestest esimesena lõpetas Mark Iltšišin ajaga 1.46.53. Teise koha sai Anton Theo Girlin ajaga 1.51.08. Naiste teise koha sai Marie Toompuu, kes jäi võitjale alla vaid ligi 10 sekundit ja lõpetas ajaga 2.10.44.

Seeriavõistluse meeste arvestuse võitis Anton Theo Girlin 90 punktiga ning teiseks jäi Mark Iltšišin 75 punktiga. Tublid poisid!

Sega-teatevõistluse Eesti meistriks krooniti Kalevi Ujumiskooli tiim! Tiimi kuulusid Mark Iltšišin, Anton Theo Girlin, Polina Timofejeva ning Marie Toompuu. Võiduaeg oli 52.37.

Palju õnne kõigile ujujatele ja treeneritele!