Avaveeujumise Eesti meistrivõistlused

Avaveeujumise Eesti meistrivõistlused

  • 15.08.2023

Nädalavahetusel sai Verevi järve ääres näha kahel järjestikusel päeval Eesti meistrivõistlusi. Laupäeval jagati medaleid 4x1500m teateujumise eest, kus selgitati välja parim klubi/tiim avavees ning pühapäeval ujusid sportlased järves võidu peale 10km. Võib julgelt väita, et mõlemad päevad kujunesid klubile edukaks. Teateujumises oli meil väljas kaks tiimi – absoluutklassi tiim ja noortetiim. Järgmise päeva maratonujumist tegid kaasa Kertu Kaare ja Mark Iltšišin.

Teateujumises saime absoluutarvestuses uhke kuldmedali. Esimeset vahetust ujunud Kaspar Helde ei andnud teistele lootustki järgi jõuda.Teist vahetust ujunud Kertu Kaare ujus küll teiste tiimide meestega samas vahetuses, kuid mehed teda kätte ei saanud. Kolmanda vahetuse võttis üle Loreen Ulp, kes hoidis kindlat vahet ning võiduka finišini viis tiimi Mark Iltšišin. Meie noortetiimi eest ujusid tüdrukutest Sarah Maria Kaare ning Itti Ruussaar ja poistest Airon Pajula ning Oliver Sukk. Ujumist alustanud Oliver pidi kahjuks õlavalu tõttu end veidi tagasi hoidma. Sarah ja Itti tegid mõlemad väga korraliku ujumise, näha oli mõlema näost maksimaalset pingutust. Airon tegi suurepärase ujumise, kui viis tiimi kaheksandalt kohalt neljandale. Noored olid siiski väga tublid, et 10 tiimi seast end kõrgele neljandale kohale ujuda. Proovime järgmisel aastal jälle!

10km ujumine oli magusvalus, sest kuigi ilm oli soe ja päike siras, siis 10 ringi Verevi järvele peale teha on siiski suur katsumus ka kõige kiirematele ja kogenumatelegi. Meie Mark Iltšisin läks aga kohe alguses juhtima ning lõpetas ka kindlal esikohal. Kertu Kaare lõpetas naistest teisena, kusjuures oli esimesest kahest naisest ees vaid üks mees (Mark), seega Kertu tuli veest välja kolmanda ujujana. Mõlemad meie ujujad olid supertublid, sest finišisse jõudis vaid 10 ujujat. Õnneks oli vesi soe ja ilm ilus ning veedeti koos üks kena suvepäev.