U23 Euroopa meistrivõistlused Iirimaal

• 15.08.2023

Eelmisel nädalal toimusid Iirimaal esmakordselt U23 Euroopa meistrivõistlused ujumises. Dublinisse sõitsid kohale 5 ujujat, kellest kaks olid kalevlased – Mariangela Boitšuk ning Georg Filippov. Mõlemad noored ujusid 3 ala. Vaatame nende tulemused koos üle.

Georg Filippov ujus 100m ja 200m vabalt ning 100m liblikat. Parimaks kohaks jäi noormehel 45. koht 200m vabaltujumises, kui lõpuajaks tuli 1.54.65. Poole lühemalt distantsil tuli Georgi ajaks 52.15, mis andis talle 61. koha. Pigem kõrvalalaks peetavat liblikujumist ujus poiss ajaga 57.23, mis andis talle 52. koha. Antud aeg tähistas ka poisi uut isiklikku rekordit. Mariangela Boitšuk läks ujuma kolme sprindidistantsi. 50m liblikujumises oli neiu ülesandmisaegade põhjal kõrgel kuuendal kohal, kuid paraku jäi isiklikust rekordist palju puudu ning tasuks tuli 21. koht (aeg 27.8). Kroolisprint lõpetati 34. kohal ajaga 27.01 ning seliliujumine 20. kohal ajaga 31.06. Kahjuks ühtegi isiklikku rekordit või sellesarnast tulemust neiu ei ujunud.

Palusime Mariangelal ka veidi võistlust kirjeldada: ,,Tulemused olid kohutavad kuna trenne enne võistlust ma väga ei teinud (veidi laisklesin) ja vorm oli halb, pole väga pikalt nii halvasti ujunud. Võistlus ise oli korraldatud hästi, kõik oli ette tehtud igalpool olid sildid kuhu minna, midagi ise väga mõtlema ei pidanud, võistlus oli hästi korraldatud. Inimesed olid hästi lahked võistlustel nii korraldajad kui ka teised sportlased. Halb aga oli see et hotelli kõrval ega selle lähedal polnud mitte ühtegi poodi, taksoga pidi ringi sõitma. Nii palju kui seda Dublinit nägime võib öelda et oodatust veidi teistsugusem aga siiski ilus aga asjad poes maksid ikka liiga palju kohutav. Aga ka sellest väikesest reisist väike õppetund ka tuleb otsida veidi infot riigi kohta (näiteks mis adapterid seal on, et ei tekiks sellist olukorda et telo ei saa laadida).’’