Baltimaade meistrivõistlused

• 06.03.2023

Möödunud nädala lõpus toimusid Riias Baltimaade meistrivõistlused, kus Eesti koondis sai üldkokkuvõttes esikoha! Võidule aitasid kaasa ja tõid punkte mitmed kiired kalevlased. Meie sportlased said kahe päeva jooksul poodiumile astuda kokku 21 korral.

100 m vabaltujumise meeste finaalis ujusid Marko Matteus Langel,Cevin Anders Siim ja Georg Filippov. Georg ujus ka kaks korda pikema kroolidistantsi finaalis, kuid medalist jäi sekund puudu. 200m rinnuliujumise noorte poiste pronksi sai kaela Airon Pajula ajaga 2.29.85 ning juunioride kullaga lõpetas Lars Sebastian Antoniak ajaga 2.22.03. Õhtuses finaalis sai Lars kaela ka absoluutarvestuse pronksi ajaga 2.18.84. Sama distantsi naisjuunioride esikoha ai Eneli Jefimova ajaga 2.36.19 ning õhtusesse finaali sai ka Marie Toompuu. Õhtuses finaalis sai Eneli naiste ujumises hõbemedali ajaga 2.29.90. Kaks korda lühem rinnulidistants läks üsna sarnaselt. Eneli sai juunioride kulla (aeg 1.08.07) ning õhtuses finaalis oli lisaks temale veel Marie Toompuu. Õhtul sai Eneli ajaga 1.07.60 hõbemedali, kusjuures jäi kullast puudu vaid 6 sajandikku. Poiste ujumises sai Airon Pajula ajaga 1.08.69 teise koha. Õhtuses B-finaalis võistlesid lisaks Aironile veel Lars Sebastian Antoniak ja Artur Skolõi. 200 m liblikujumise finaali ujusid end Ivan Krehov ja Polina Timofejeva. Polina ujus ka kaks korda lühema liblikujumise finaalis. Meeste 100m liblika finaalis sai pronksmedali Marko Matteus Langel ajaga 55.68 ning B-finaalis võistles ka Georg Filippov. Meeste 400 m vabaltujumise õhtuses finaalis sai Georg Filippov hõbemedali ajaga 4.07.93. 50 m vabaltujumise finaalis ujusid Anete Bollverk, Marie Toompuu, Mariangela Boitšuk, Cevin Anders Siim ja Lars Sebastian Antoniak. Mariangela Boitšuk sai finaalis kolmanda koha ajaga 26.47. Rinnuli sprindidistantsi kuldmedaliga naasis Tallinnasse Eneli Jefimova, kui lõpetas ajaga 31.36 ning finaalis ujus ka Mariangela Boitšuk. 200 m kompleksujumise meesjuunioride arvestuse kolmanda koha sai Lars Sebastian Antoniak ajaga 2.13.77 ning naisjuunioride kulla sai Eneli Jefimova ajaga 2.27.68, õhtuses finaalis ujus lisaks Enelile ja Larsile veel Marie Toompuu. 50 m liblikujumise finaalis ujusid Cevin Anders Siim, Mariangela Boitšuk, Polina Timofejeva ja Anete Bollverk. Mariangela sai tasuks ka hõbemedali ja aja 27.40. Ka 50m seliliujumises sai Mariangela hõbeda ajaga 30.02 ning finaalis ujusid ka Polina Timofejeva ja Loreen Ulp ning meeste ujumises Ivan Krehov.

Teateujumistes said kalevlased samuti oma panust anda. Esimesel päeval toimus hommikuses osas 4x100m kompleksujumise teade. Eesti juunioride poiste tiim sai pronksmedali (3.53.76). Selles ujumises ujus rinnuli Lars Sebastian Antoniak ajaga 1.05.94. Teise päeva hommikul said Eesti naisjuuniorid sama teateujumise eest kuldmedali (4.20.97). Rinnulivahetuse ujus Eneli Jefimova ajaga 1.08.72. Õhtul ujus Eneli ka naiste 4x100m kompleksteates rinnuli (1.09.60) ning selle eest sai Eesti ajaga 4.14.40 hõbemedali. Meeste 4×100 vabaltujumise kulla aitasid Eestile tuua Cevin Anders Siim (51.37) ja Marko Matteus Langel (51.29).

Palju õnne kõigile ujujatele ja treeneritele!