Aura Cup + Läti MV

• 27.02.2023

Nädalavahetusel toimus võistlusi nii kodumaal kui ka naaberriigis. Kalevlased jõuavad aga igale poole – tulemusi tehti nii siin kui seal. Läti MV Riias kestis reedest pühapäevani ning Aura Cup Tartus oli nädalavahetusevõistlus, kuid enamus kalevlasi ujusid vaid laupäevaseid distantse.

Tartus saime laupäevase päevaga kokku lausa 16 medalit. Päev alas 50 m vabaltujumisega, kus absoluutarvestuse kuldmedali sai kaela Kertu Kaare ajaga 27,46. Noorima vanuseklassi pronksi võitis Meeri Marii Ahman ajaga 31.83. Pühapäevasel päeval ujus Meeri end poodiumi teisele astmele 50 m rinnuliujumises ajaga 42.91. Tüdrukute 100 m rinnuliujumise pronksi sai kaela Mirtel Kaljas ajaga 1.26.06. Tüdrukute 100 m liblikujumise kullaga naasis Tallinnasse Meeri Marii Ahman ajaga 1.25.59. Järgmine konkurent jäi rohkem, kui 10 sekundi kaugusele! Samuti kindla vahemaaga võitis kulla keskmises vanuseklassis võistelnud Kertu Koppel, aeg 1.14.27. Naiste 200 m seliliujumise esikoha võitis Kertu Kaare ajaga 2.24.89 ning kolmanda koha sai Birgit Reinaru ajaga 2.32.43. 50 m liblikujumises said meie tüdrukud igas vanuseklassis medali. Noorima vanuseklassi hõbe läks Meeri Marii Ahmanile ajaga 36.78. Keskmise vanuseklassi pronksi sai kaela Kertu Koppel ajaga 32.31. Absoluutklassi hõbeda sai kaela Kertu Kaare ajaga 29.17. Esimese poiste medali tõi meile Robert Maasik, kui lõpetas liblika sprindi kolmandana, ajaga 28.84. 100 m seliliujumise tüdrukute hõbeda sai kaela Nora Uusen ja pronksi Birgit Reinaru, ajad vastavalt 1.09.96 ja 1.10.38. Järgmise poiste medali tõi koju Teodor Uueni, kui finišeeris 100 m seliliujumises ajaga 1.11.08. 200 m rinnuliujumise teise koha sai Allan Zabotin ajaga 2.29.69. 200 vabaltujumise kuldmedaliga lõpetas Kertu Kaare, kui lõpetas ajaga 1.12.19. Sel võistlusel jagati ka parimate FINA punktide eest parima sportlase tiitleid nii meestele kui naistele. Parima naissportlase karika sai laupäeval endale Kertu Kaare.

Läti MV’l võistlesid vaid Mark Iltšišin ning Polina Timofejeva. Mark Iltšišin ujus kolmepäevasel võistlusel kokku kuus ala. Hommikustes eelujumistes ujus Mark 50 m vabaltujumise ajaks 25.13 ning jäi selle ajaga 22. kohale. 200 m vabaltujumise eelujumistest sai Mark kuuendana A finaali ajaga 1.59.31. 400 m vabaltujumises sai Mark Iltšišin esikoha ajaga 4.08.86, aeg tähistas ka poisi uut isiklikku rekordit. Kulla lainel Mark ka jätkas – 1500 m vabaltujumise esikoha sai noormees ajaga 16.38.10, mis samuti tähistas uut isiklikku rekordit. 400 m kompleksujumises sai Mark hõbemedali ajaga 4.39.23, jällegi uus isiklik tippmark. 100 m liblikas ujus Mark eelujumises välja aja 59.48 ja jäi sellega seitsmendaks. Polina ujus 200 m selili ajaga 2.29.66 ning 100 m liblikat finaalis ajaga 1.05.07. Finaalis jäi Polina neljandaks, kuigi hommikusest ujumisest läks ta finaali liidrikohal.

Palju õnne kõigile ujujatele ja treeneritele!