Briisi mitmevõistlused 2021 – hooaja esimesed stardid

Briisi mitmevõistlused 2021 – hooaja esimesed stardid

  • 25.09.2021

24. – 25. septembril toimus Nõmme ujulas iga-aastane Briisi Ujumisklubi korraldatud mitmevõistlus. Võistluse programm näeb ette, et ujuja läbib kahe päeva jooksul kõik 100 m distantsid (100 m liblikat, 100 m selili, 100 m rinnuli, 100 m vabalt) ning 200 m kompleksi. Võistlustest võtsid osa ka mitmed Kalevi Ujumiskooli ujujad ning näha sai mitmeid häid ujumisi ning isegi isiklikke rekordeid. 

Meeste arvestuses krooniti võitjaks Marko-Matteus Langel, kes edestas konkurente üsna suure vahemaaga. Langel puudutas pea igal alal esimesena seina. Ise on noormees kõige uhkem 100 m liblikaujumise üle, sest seal suutis ujuda isikliku rekordi uude sekundisse, uuteks numbriteks on 53,53. Vaid 100 m vabaltujumises pidi Marko tunnistama trennikaaslase Cevin Andres Siimu võitu, kui too ujus välja elu viienda tulemuse ajaga 49,54.

Noorte poiste arvestuses sai poodiumi kõrgeimale astmele astuda Mark Iltšisin, kes parandas pea igal alal oma isiklikke rekordeid. Ise jäi noormees enim rahule 100 m vabaltujumisega, kus ajaks tuli 54,67 sekundit ning isiklik paranes ligi kahe sekundiga.  Võitmatuks jäi Mark vaid 100 m rinnuliujumises, kus napi võidu sai trennikaaslane Joonas Koppen, ajad vastavalt 1.10.43 ja 1.10.59. Koppen oli igas ujumises tugevat konkurentsi pakkuv ning sai selle eest koondarvestuses kolmanda koha.

Naiste arvestuses oli koondarvestuse esikümnes 5 Kalevi Ujumiskooli neiut. Koondarvestuse hõbemedali sai täna Marie Toompuu, kes võitis 100 m rinnuliujumise ajaga 1.12.38. Ise kommenteerib neiu, et jäi ka selle ujumisega enim rahule, sest tunne oli hea ning arvestades äsja ujutud kahe ala koormusega, oli ka aeg hea. 100 m liblikaujumisel kuulusid 4. – 9. koht kõik Kalevi Ujumiskooli neiudele, parima koha sai Katriin Hansalu ajaga 1.06.82. Rinnuliujumises kuulus esikolmik täies mahus meie klubile: Marie Toompuu, Laurika Lint ning Smaragda-Luchia Sarana. Noortest neiudest oli meie klubist stardis Mirtel Nagel, kes ujus end igal alal esikümne sekka ning püstitas neljal alal isikliku rekordi.

Kalevi Ujumiskoolist oli poistest stardis: Cevin Andres Siim, Marko-Matteus Langel, Georg Filoppov, Patrik Orav, Carlos Tults, Aleks Hokknen, Tristan Tammis, Artur Ulmas, Armin Liiv, Anton Theo Girlin, Lars Sebastian Antoniak, Artur Skolnoi, Sander Toms, Mark Ilitšisin, Joonas Koppen ning Ralf-Ian Aarelo. Neiudest oli stardis: Katriin Hansalu, Marie Toompuu, Heleri Zirk, Smaragda-Luchia Sarana, Laurika Lint, Anete Bollverk, Karolin Rahamägi, Marleen Akkermann, Anna Linda Elvre, Mariangela Boitšuk ning Mirtel Nagel.


Kõik tulemused leiad SIIT