EELVAADE | Sõle ujulas selguvad reedel Tallinna parimad ujujad

• 29.01.2020

Reedel selgitatakse Sõle ujulas välja Tallinna parimad ujujad. Starti tulevad mitmed Kalevi Ujumiskooli tipud ning uue formaadiga mõõduvõtul saame näha palju põnevaid vastasseise.

Võistluste formaat eelnevate aastatega on muutunud ning konkurents esikohale tõotab nüüd tulla veelgi tasavägisem. Ujujad hüppavad vette kõigil neljal 50 meetri sprindidistantsil – liblikas, selili, rinnuli, vabalt. Iga ala kaheksa parimat saavad punkte (10-8-6-5-4-3-2-1) ning nelja ala kokkuvõttes pääsevad kaheksa parimat suurde finaali. Suures finaalis on kavas 100m kompleksujumine, mis selgitab välja 2020. aasta Tallinna meistri mitmevõistluses.

Ujumiskooli ridadest asuvad võistlustulle 21 ujujat. Meestest omab häid väljavaateid mitmele 50m sprindi alavõidule ja üldvõidule Andri Aedma. Aedma tuli kuu aega tagasi Eesti meistriks 50m kroolisprindis. Paralleelselt täiskasvanutega selgitatakse välja ka parimad noored. Neidudel on vanuseklassiks 2005-2008 s.a ja noormeestel 2004-2007 s.a. Noormeeste konkurentsis on enne võistlust meie esinumbriks Jako Joosep Viirpuu ning finaalikohtadele pretendeerivad mitmed meie noored.

Naiste konkurentsis läheb meie liidrina starti Marie Toompuu. Eelmise aasta lõpus krooniti Toompuu 4x Eesti juunioride meistriks sh 100m kompleksujumises. Tüdrukute konkurentsis on selgeks favoriidiks Eneli Jefimova. 13-aastane ujuja jäi eelmise aasta lõpus vaid poole sekundi kaugusele 100m kompleksujumise Eesti noorte rekordist ning tuli samal alal ka Eesti noorte meistriks.

Võistlused saavad reedel Sõle ujulas alguse kell 16:00. Iga vanuseklassi kolm parimat pälvivad 50 meetri distantsil medali ja 100m kompleksujumise võitja saab enda valdusesse Tallinna mitmevõistluse meistrile mõeldud võidukarika. Lisaks premeerib TYR Baltics mitmevõistluse kolme parimat ligi 1000-euro väärtuses kinkekaartidega.

Kalevi Ujumiskooli võistkond Tallinna meistrivõistlustel:

Mehed: Andri Aedma, Lars Sebastian Antoniak, Aleks Hokkanen, Mark Iltšišin, Tiit Matvejev, Airon Pajula, Oliver Piller, Arti Pukk, Ranel Rannik, Carl-Joseph Suuroja, Carlos Tults, Jako Joosep Viirpuu, Marl Tomi Wilhelm Vompa.

Naised: Mariangela Boitšuk, Eneli Jefimova, Laura Lisandra Lõoke, Triin Mäekivi, Mirtel Nagel, Paula Simona Tammaru, Liilia Tõnisson, Marie Toompuu.

Võistluste juhendi leiad SIIT: