EELVAADE | Ujumiskooli õpilased stardivad nädalavahetusel Soomes ja Tartus

• 24.05.2019

Algaval nädalavahetusel on meie ujujad taas võistlustules kui vette hüpatakse Soomes Vantaa Games nime kandvatel võistlustel ja Tartus Aura ujulas toimuval Finis Cupil.

Laupäeval toimuval Vantaa Games võistlustel stardib üle 35 Soome ujumisklubi, üks ujuja Hispaaniast ning meie tüdrukud Felicia Talamanov ja Liilia Tõnisson. Ühtekokku on võistlustel starti oodata ligi 600 ujujat ning startlistide põhjal asetsevad meie tüdrukud kõrgetel kohtadel.

Talamanovit ootab ees 400m vabalt- ja kompleksujumine ning lisaks veel 100m seliliujumine. Tõnisson võtab ette 50- ja 100 meetri duublid selili- ja liblikujumise distantsidel.

Finis Cupil stardis üheksa ujujat

Laupäeval ja pühapäeval peetaval Finis Cupil on Kalevi Ujumiskool esindatud üheksa ujujaga. Meie liidriteks sel võistlusel on Eesti noorte meistrivõistluste medalistid Marie Toompuu ja Mariangela Boitšuk. Toompuu võtab ette 50-100-200m vabalt- ja 50-100m rinnuliujumise. Boitšukil on kavas 50- ja 100m selili- ja liblikujumised. Nemad saavad olema ka suurimad medalinõudlejad neil võistlustel.

Lisaks on meie sportlastest veel stardis Noortesarja vanuseklassi kuuluvad Marleen Akkermann, Mattias Tõnisson, Mirtel Nagel, Charlotta Vilsar. Vette hüppavad ka Pardikeste vanuseklassi kuuluvad ujujad Ines Elisabeth Raidma, Laura-Lota Melih ja Rome Pukk.

Finis Cup peetakse kolmes võistlusosas – laupäeval algusega kell 10:00 ja 16:45 ning pühapäeval on esimesed stardid algusega kell 11:00. Soovime kõikidele meie ujujatele sel nädalavahetusel kiiret vett!

Vantaa Games juhendi leiab SIIT:

Vantaa Games startlisti leiab SIIT:

Finis Cupi juhendi leiab SIIT:

Finis Cupi startlisti ja tulemused leiab SIIT: