Eesti Lühiraja Noorte ja Juunioride Meistrivõistlused

Eesti Lühiraja Noorte ja Juunioride Meistrivõistlused

  • 22.12.2022

Enne jõule on vaja veel aasta viimased meistritiitlid kätte jagada. Kolm päeva kestnud võistlused on meie ujujaid pannud kõvasti proovile, kuid nad said imeliselt hakkama. Sõle ujulas toimunud võistlused lõppesid Kalevi Ujumiskoolile edukalt. Kokku saime 36 medalit, 2 Eesti rekordit ja rohkelt finaalikohti ning isiklikke. 

Esimese päeva esimesed medalid saime kätte juba hommikuse osa lõpus, kui toimus esimene teateujumine. Alaks oli 4×50 m kombineeritud teateujumine ning võistlustules olid nii meie neiud kui ka noormehed mõlemas vanuseklassis. Sel korral said medalid kaela meie mõlemad juunioride tiimid. Neiud said lausa kullaga koju minna. Tiimi koosseisus olid Eneli Jefimova, Loreen Ulp, Johanna Gertrud Jõenurm ja Polina Timofejeva, koguajaks 1.57.02. Poiste tiim jäi napilt teiseks. Medalile ujusid end Tristan Tsopp, Carlos Tults, Lars Sebastian Antoniak ja Georg Filippov, koguajaks 1.43.77. Õhtuseid finaale alustasime 50 m vabaltujumisega, kus tublid A finalistid olid Lars Sebastian Antoniak ning Tristan Tammis. Esimesed individuaalmedalid tulid meile 200 m seliliujumises, kus neiude kulla sai kaela Polina Timofejeva (2.17.98) ja poiste pronksi sai koju viia Mark Iltšišin (2.09.38). Järgmiseks alaks oli 100 m rinnuli, kus suurema üllatusega sai Eneli Jefimova kuldmedali, kuid aeg oli suurepärane, 1.04.93, mis jääb isiklikuga (ühtlasi ka Eesti rekordiga) samasse sekundisse ja mis on ka tema paremuselt teine tulemus, suurepärane! Poiste ujumistes olid meil kaks tubli A finalisti – Artur Školõi ja Allan Zabotin. 100 m liblikujumises võitis suure edumaaga juunioride kulla Polina Timofejeva ajaga 1.01.81, mis tähistab ka neiu uut isiklikku rekordit. Noorte vanuseklassi tubli A finalist oli ka Kertu Koppel. Poiste ujumises sai hõbemedali kaela Mark Iltšišin ajaga 58.18. Tublid A finalistid olid Ivan Krehov, Tristan Tsopp ning Aleks Hokkanen. 400 m vabaltujumise juunioride lippu hoidis kõrgel Georg Filippov, kes võitis ajaga 3.57.94 kuldmedali. Teise koha sai Lars Sebastian Antoniak ajaga 4.20.42. Poiste kulla sai kaela Mark Iltšišin, kellel on juba kolm starti/medalit selleks päevaks seljatatud, kuid sai tiitel kaitstud ka põhialal. Marki ajaks tuli 4.07.64. 200 m kompleksujumise tublid finalistid olid Leeni Anderson ja Birgit Reinaru. Meesjuunioride hõbemedali sai kaela Lars Sebastian Antoniak ajaga 2.04.07. Õhtuseks maiuspalas jäi 4×50 vabalt sega teateujumine, kus Kalevi Ujumiskooli juunioride tiim võitis tihedas heitluses kuldmedali ajaga 1.40.09. Tiimi koosseisus ujusid Georg Filippov, Lars Sebastian Antoniak, Eneli Jefimova ja Polina Timofejeva.

Teise päeva esimesed medalid kindlustasime hommikustes teateujumistes. Sel korral oli kavas 4×100 m kombineeritud teateujumine naistele ja meestele. Taas kord olid meil tiimid väljas nii noorte kui ka juunioride tiimid. Medali said sel korral kaela vaid juuniorid ning noored poisid jäid väga napilt neljandaks. Meesjuunioride tiim sai ajaga 3.53.74 hõbemedali. Tiimi koosseisus olid Tristan Tsopp, Georg Filippov, Aleks Hokkanen ning Lars Sebastian Antoniak. Naisjuunioride tiim võitis kuldmedali ajaga 4.20.93 ning selle tiimi võitu panustasid Loreen Ulp, Eneli Jefimova, Polina Timofejeva ning Johanna Gertrud Jõenurm. Õhtust osa alustasid 100 m vabaltujujad. Meie esimene teise päeva individuaaldistantsi medal tuli Georg Filippovile, kes läbis distantsi ajaga 49.95 ning see aeg andis talle esikoha. Kusjuures oli tegemist esimese korraga, kui Georg ujus 100 m vabalt alla 50 sekundi, seega ujutud aeg tähistab uut isiklikku tippmarki. Järgmine kuld tuli meile 50 m seliliujumises, kus Polina Timofejeva lõpetas kindlalt juunioridest esimesena uue isikliku rekordiga 29.27. Tubli A finalist oli veel Johanna Gertrud Jõenurm. Noorte poiste ujumises sai pronksmedali Ivan Krehov, kes läbis distantsi ajaga 27.54. Juunioride ujumises jäi napilt neljandaks isikliku rekordi ujunud Tristan Tsopp. Meeste 200 m rinnuliujumises oli stardis mitu meie juuniorit. Hõbeda võitis Lars Sebastian Antoniak ajaga 2.11.96, mis tähistas poisi uut isiklikku. Kusjuures jäi Larsi kullast lahutama väga vähe – alla kolme kümnendikku. Samas ujumises jäid esimesena medalist ilma A finaalis ujunud Carlos Tults ja Artur Školõi. 200 m liblikujumise kindel võitja oli Polina Timofejeva, kes läbis distantsi ajaga 2.21.14 ning lähim konkurent jäi alles kuue sekundi kaugusele. Meesjuunioride ujumises jäi 1 sajandikuga kolmandaks koha Aleks Hokkanen ajaga 2.12.51 ning noorte ujumise kuldmedali sai kaela Mark Iltšišin ajaga 2.07.28. Tublid A finalistid olid Leeni Anderson ja Ivan Krehov. 100 m kompleksi meesjuunioride A finaalis ujusid Lars Sebastian Antoniak ning Carlos Tults, kellest esmalt nimetatu sai ka uue isikliku rekordiga pronksmedali, ajaks 57.06. Meesjuunioride 1500 m vabaltujumise lõpetas esimesena Aleks Hokkanen ajaga 17.19.86. Noorte poiste ujumise võitis kindlalt Mark Iltšišin ajaga 16.12.09. Õhtu magustoiduks tuli 4×100 m vabaltujumise teateujumine meestele ja naistele. Naisjuuniorides jäime me kolmandaks ajaga 4.38.34. Tiimi koosseisus olid Charlotta Vilsar, Leeni Anderson, Nora Roosiaas ja Marleen Akkermann. Meesjuunioride teateujumine lõppes meie jaoks hõbemedaliga ja ajaga 3.29.55 Selle aja ujusid välja Georg FilippovTristan TammisTristan Tsopp ja Lars Sebastian Antoniak.

Kolmanda päeva hommikused teateujumised lõppesid meie jaoks jälle hästi. Nii nais kui ka meesjuunioride tiim said kaela medalid. Naised koosseisus Eneli Jefimova, Polina Timofejeva, Loreen Ulp ja Johanna Gertrud Jõenurm said aja eest 1.49.82. kaela kuldmedalid. Mehed koosseisus Patrick Orav, Georg Filippov, Lars Sebastian Antoniak ja Tristan Tammis said ajaga 1.35.36. teise koha. Õhtuseid võite alustas oma ujumisega Polina Timofejeva, kui võitis ajaga 27.86 50 m liblikujumises kuldmedali. Meesjuunioride ujumises jäi napilt neljandaks Tristan Tsopp. 200 m vabaltujumine lõppes meie noormeestele kolme medaliga. Juunioride vanuseklassis sai kulla kaela Georg Filippov ajaga 1.49.27 ning pronksmedali Lars Sebastian Antoniak ajaga 1.54.04. Kusjuures tegi Lars 5 sekundiga isikliku rekordi. Poiste vanuses võitis uhkelt Mark Iltšišin ajaga 1.53.78. Järgmise võidu kindlustas endale Polina Timofejeva 100 m seliliujumises, kui lõpetas distantsi isiklikulähedase ajaga 1.03.17. Tublid A finalistid olid veel Loreen Ulp ja Johanna Gertrud Jõenurm ning poiste ujumises ka Ivan Krehov. Järgmiseks alaks oli 50 m rinnuliujumine, kus Eneli Jefimova püstitas hommikustes eelujumistes uhke uue Eesti rekordi ajaga 29.81. Super! Õhtuses ujumises sai Eneli kaela kuldmedali ning väga korraliku aja 30.14. Tublid A finalistid olid Paula Simona Tammaru ja Nora Roosiaas ning meesjuuniorides Carlos Tults. Naiste 800 m vabaltujumises sai juunioride kulla Eneli Jefimova ajaga 9.31.64 ning tubli A finalist noortes oli Sarah Maria Kaare. 400 m kompleksujumise kuldmedali teenis välja Mark Iltšišin ajaga 4.36.57. Juunioride ujumise lõpetas kolmandana Lars Sebastian Antoniak ajaga 4.32.14. Tublid A finalistid olid veel Georg Filippov, Aleks Hokkanen ning neiudes Birgit Reinaru. Võistluse lõpetas 4×50 sega teateujumine, kus meie juunioride tiim oli supertubli. Sündis uus Eesti juunioride rekord, uuteks rekordinumbriteks on 1.46.07 ning rekord ületati ligi kolme sekundiga. Rekordiraamatusse ujusid end Tristan Tsopp, Eneli Jefimova, Georg Filippov ja Polina Timofejeva.

Palju õnne kõigile ujujatele ja treeneritele!


Kõik võistluse tulemused leiad SIIT