Aasta 2021 parim noorsportlane ja paraujuja meie klubist!!

Aasta 2021 parim noorsportlane ja paraujuja meie klubist!!

  • 05.01.2022

29. detsembril oli igal aastal toimuv sportlaste pidulik Spordiaasta Tähtede gala. Seal autasustatakse aasta jooksul silmapaistvamaid sportlasi. Rõõm oli näha, et kaks auhinda tulid meie klubi ujujatele. Aasta noorsportlase tiitli (Kristjani) sai koju viia Eneli Jefimova, kes näitas sellel aastal väga kõrgetasemelisi tulemusi. Aasta parasportlase tiitli sai Susannah Kaul, keda on ka eelnevalt sellise tiitliga pärjatud. Uurisime neiudelt, kuidas nad ise õhtut, hooaega ja autasustamist kommenteerisid.

Susannah võttis emotsioonid kokku järgmiselt: ,,Loomulikult teeb see auhind südame soojaks. Isegi, et parasportlasi ei võeta endiselt päris võrdväärsetena, siis tibusammudega me sinna poole liigume ja olen tuleviku suhtes optimistlik. Usun, et igale sportlasele on oluline märkamine ja raske töö eest tunnustamine. Ka paar head sõna võivad vahel kellegi tuju väga rõõmsaks teha ja innustada veelgi rohkem pingutama või raskest hetkest üle olema. Aasta parima auhinna viin koju teist korda. Tunne on sama eriline kui esimene kord kui mitte erilisemgi. Saan enda 2021 hooajaga 100% rahule jääda ja kes mind hästi tunnevad, teavad et ma pole peaaegu kunagi millegagi lōpuni rahul… alati saab paremini! Eks loomulikult oleksin ma võinud ka eelneval hooajal saavutada veel kõrgemaid kohti ja paremaid aegu, kuid realistlikult tagasi vaadates täitsin ma kōik endale seatud eesmärgid ja tõestasin endale, et iseennast saab alati ületada. Kui peaksin välja tooma selle hooaja parima hetke, siis vast oleks selleks 50 vab isikliku tegemine. Olen seda aega jahtinud aastaid, täpsemalt 5 aastat ja uskunud nii palju kordi, et nüüd tuleb… aga ei. Seekord tuli! See oli väga eriline tunne. Loomulikult oli ka EM hõbemedal midagi uskumatult vinget! Võibolla raskeim hetk võis olla OMil. Kahjuks ei õnnestunud mul pääseda finaalidesse, millest unistasin. Ja kindlasti ei olnud ma pettunud enda soorituses, vastupidi, minu hommikused ujumised olid väga head ja liikusin rekordigraafikus. Seepärast on ka veidi kurb, et mul ei olnud võimalus startida õhtul ja püüda isiklikku tippmarki. Konkurents läheb iga aastaga tugevamaks ja see on ainult positiivne! Seesugused üritused minule isiklikult väga meeldivad – võimalus igapäevaelust korra eemalduda ja tunda ennast erilisemana. Panna selga pidulikumad riided ja ennast lille lüüa, see on vahva😄 Samuti on tore kohtuda nii uute inimestega kui ka juba vanade tuttavatega.’’

Eneli on esimene ujuja, kes on sellise tiitliga (Eesti aasta parim noorsportlane) pärjatud. Nominentidena olid välja toodud veel kergejõustiklane Pippi Lotta Enok ning võidusõitja Jüri Vips. Enelil olid ette näidata väga kõrged kohad nii enda vanuseklassi kui ka täiskasvanute tiitlivõistlustelt, ilmselt olidki need tulemused määravad. Eneli võttis hooaja kokku ja kommenteeris emotsioone järgmiselt: ,,Olen väga õnnelik, et sain selle auhinna ja tänulik kõikidele, kes toetasid mind selle auhinna saavutamisel. See hooaeg on minu senise karjääri parim hooaeg olnud ja selle aasta tipphetk ma ütleks, et on ikka täiskasvanute tiitlivõistlustel medal ehk EM hõbe. Muidugi minu jaoks on väga tähtsad ka mu teised saavutused, näiteks olümpia poolfinaal ja juunioride euroopa meistritiitel.” Kui küsisime, kuidas on plaanidega järgmiseks hooajaks, saime vastuseks: ,,Järgmisele hooajale ei jõudnud veel eesmärke paika panna, aga hakkasime juba treeneriga arutama ja varsti on need ka paigas.”

Palju õnne tüdrukutele ning nende treeneritele. Susannah’i treeneriks on Mart Mandel ning Eneli treeneriks Henry Hein!