Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlustel pälvisid ujujad 31 medalit

• 24.06.2021

Enne jaanipäeva peeti Tartus Aura ujulas kolmel võistluspäeval Eesti noorte- ja juunioride meistrivõistlused (50m). Kalevi Ujumiskooli noorte ja juunioride klassi ujujad saavutasid ühtekokku 31 medalit.

Tänavustel meistrivõistlustel ei olnud stardis kogu meie klubi paremik, stardinimekirjast puudus kuu aja pärast olümpiamängudel startiv Eneli Jefimova kui ka teised varasemad koduste tiitlivõistluste medalivõitjad. Kolme päeva jooksul hüppas vette 37 Ujumiskooli õpilast.

Juunioride vanuseklassiks noormeestel oli tänavu 2003-2004 s.a ja neidudel 2004-2005 s.a. Noorte arvestuses jagati medaleid poistele, kes on sündinud 2005 s.a ja hiljem ning tüdrukutele alates 2006+ sünniaastast.

Toompuu neidudest edukaim

Meie neidude seast oli võistluste edukaim juunioride vanuseklassi kuuluv Marie Toompuu. Individuaalselt pälvis ta kaks kuldmedalit, kolm hõbedat ja ühe pronksise autasu. Poodiumi kõige kõrgemale astmele astus Toompuu enda pingutuste eest 100- ja 200m rinnuliujumises saades aegadeks 1.15,40 ja 2.44,93. Hõbedased autasud ujus ta välja 200/400m kompleks- ja 50m rinnuliujumises ning pronksmedali sai Toompuu kaela 50m kroolisprindis.

Naisjuunioride 200m liblikujumises ujus end poodiumile Smaragda-Luchia Sarana. Ta läbis neli basseinipikkust ajaga 2.38,41 ja saavutas hõbemedali. Karolin Rahamägi teenis kaks pronksmedalit. Ta pälvis naisjuunioride 100- ja 200m seliliujumises pronksmedalid.

Puhta töö tegid meie naisjuuniorid teateujumistes. Nelik koosseisus Toompuu, Sarana, Rahamägi ja Kirke Kübar suutsid kõiges kolmes teateujumises saavutada kuldmedalid. Parimad oldi 4×100- ja 4x200m vabaltujumises kui ka 4x100m kombineeritud teateujumises.

Tsopp parim noormeeste konkurentsis

Noormeeste konkurentsis jõudis meie klubi ujujatest individuaalselt poodiumini kaheksa ujujat. Edukaim neist oli Tristan Tsopp, kes tuli kahekordseks juunioride meistriks. Ta võidutses 100- ja 200m seliliujumises vastavalt aegadega 1.00,03 ja 2.10,87. Lisaks teenis Tsopp hõbedase autasu 50m selili sprindis. Georg Filippov teenis kuldmedali 400m kompleksujumises saades ajaks ilusa numbrikombinatsiooni 4.44,44. Filippovi saagiks jäi tänavustelt võistlustelt veel 200m liblikujumise hõbemedal.

400m vabaltujumises rändas kuldmedal nii meesjuunioride kui ka noorte arvestuses Kalevi Ujumiskooli. Juunioride seas oli nobedaim Tristan Tammis ajaga 4.16,67 ja noorte konkurentsis Mark Iltšišin tulemusega 4.20,91. Tammise auhinnakotti lisandus veel hõbemedal sama pikal kompleksujumise distantsil.

Artur Ulmas tegi juunioride seas kaks hõbedast esitust. Ta lõpetas teisena 1500m vabalt- kui ka 400m vabaltujumise. Seega juunioride klassis läks kaksikvõit meie klubi ujujatele. Kaks individuaalset medalit teenis ka Carlos Tults. Ta lõpetas teisena 200m rinnuliujumise ning astus poodiumi kolmandale astmele poole lühemal maal võites pronksmedali 100m rinnuli distantsil. Medaliväärilist hoogu näitasid veel ka Joonas Koppen ja Patrick Orav. Koppen lõpetas pronksiga noormeeste 100m rinnuliujumise ning Orav teenis juunioride konkurentsis samuti pronksi aga seda 50m rinnuli sprindis.

Teateujumistes olid meie meesjuuniorid kõigil kolmel distantsil medalil. 4×100- ja 4x200m vabaltujumises teenisid meie noormehed hõbemedali. Nendel aladel aitasid medali sepistada nelik koosseisus Orav, Filippov, Ulmas ja Tammis. Pronksmedalid ujuti välja 4x100m kombineeritud teateujumises ning seal kuulusid koosseisu Tsopp, Tults, Orav ja Filippov.

Medaleid võideti ka mõned aastad tagasi loodud sega teateujumistes. Kuldmedal võideti 4x100m vabaltujumises kus võidukasse kvartetti kuulusid Orav, Tammis, Kübar ja Toompuu. Pronksmedalid võideldi välja sega 4x100m kombineeritud teateujumises. Poodiumile astus nelik Rahamägi, Tults, Filippov ja Toompuu.

Kõik tulemused leiad SIIT: