Siim, Langel ja Filippov ujusid Valmieras end Läti lühiraja meistriteks

• 21.06.2021

Valmiera linnas toimusid tänavused Läti lühiraja meistrivõistlused. Kalevi Ujumiskooli ridadest startis võistlusel kuus ujujat ning pooled nendest astusid ka poodiumi kõige kõrgemale astmele.

Reeglina peetakse Läti lühiraja meistrivõistlusi sügisesel perioodil aga kuna koroonapiirangud on muutnud ka meie lõunanaabrite võistluskalendrit, siis said ujujad end keset pikaraja hooaega panna proovile hoopis lühikeses basseinis.

Kõige edukamaks kujunes võistlus Cevin Anders Siimu jaoks. Ta tuli neljakordseks Läti lühiraja meistriks ning püstitas 100m vabaltujumises ka uue Ujumiskooli rekordi. Siim läbis 100m vabalt eelujumistes ajaga 48,96 millega ta ületas sajandikuga Marko-Matteus Langelile kuulnud Ujumiskooli rekordi 48,97. Finaalis suutis Siim neli basseinipikkust veelgi nobedamalt läbida ja uuteks rekordnumbriteks on nüüd 48,63.

Kuldmedali sai Siim kaela veel 50m vabalt/liblik- ja 100m kompleksujumise distantsil. Siimule 100m vabaltujumise rekordi kaotanud Langel osales samuti võistlustel ning võitis kaks kuldmedalit. Ta jäi löömatuks 200- ja 400m vabaltujumises. Lühemal maal ei olnud Langel kaugel ka enda isiklikust ja Ujumiskooli rekordist (1.47,09) lõpetades ajaga 1.47,89. Lisaks noppis ta veel pronksise autasu 100m vabaltujumises läbides distantsi ajaga 49,93.

Kolmanda ujujana krooniti Läti lühiraja meistriks Georg Filippov, kes võttis ette 1500m vabaltujumise. Ainsaks konkurendiks oli Filippovil sel alal lätlasest ametivend, kes meie ujujaga sammu pidada ei suutnud. Filippov võttis võidu ligi 40-sekundilise eduga saades ajaks 15.53,47. Tihedas 400m vabaltujumise heitluses jäi Filippovi saagiks pronksmedal. Kuldmedal läks Langeli kaela ajaga 3.54,01, hõbemedal Läti ujujale (3.54,11) ning Filippovile pronksmedal tulemusega 3.54,44. Seega esikolmik mahtus vähem kui poole sekundi sisse.

Medalini jõudis meie ujujatest veel Nikita Pisarenko. Ta lõpetas 400m kompleksujumise hõbemedalil saades ajaks 4.25,44. Kolme võistluspäeva jooksul õnnestus meie ujujatel poodiumi külastada kümnel korral. Lisaks ülalmainitud ujujatele osalesid võistlustel veel Aleks Hokkanen (6. koht / 400m vabalt) ja Anete Bollverk (8. koht / 50m vabalt).

Kõik tulemused leiad SIIT: