Eesti rekordi ujunud Jefimova säras Kalev Openil

• 09.11.2020

Lõppenud nädalavahetusel peeti Sõle ujulas kaks päeva kestnud ujumisvõistlus “Kalev Open”. Mõlemad võistluspäevad tõid hulgi häid tulemusi ja medaleid, aga võistluste kõige säravamate saavutuste eest hoolitses Eesti rekordi ujunud Eneli Jefimova.

Eneli Jefimova püstitas uue Eesti rekordi 200m rinnuliujumises ajaga 2.24,19 ning alistas sellega kõrvalrajal ujunud Maria Romanjuki tippmargi kolme kümnendikuga. Jooksvas Euroopa hooaja edetabelis annab see resultaat seitsmenda koha. Lisaks täiskasvanute tippmargile kirjutas Jefimova üle ka endale kuulunud Eesti noorte- ja juunioride tippmargi.

Noorte- ja juunioride Eesti tippmarki parandas Jefimova kahel korral 50m rinnuliujumises. Esmalt viis ta eelujumistes rekordnumbrid 31.20 peale ja seejärel kruttis ta finaalis enda tippmargi ja Eesti vanuseklasside rekordid alla 31-sekundi saades ajaks 30,87. Lisaks rinnuliujumisele kirjutas ta lõppenud nädalavahetusel enda nimele ka 100m kompleksujumise Eesti noorte rekordi ajaga 1.03,78. Neljanda kuldmedali napsas ta endale 100m rinnuliujumises ja lisas enda saldosse veel ka 200m kompleksujumise hõbeda. Jefimova rekordite saagiks nädalavahetusel jäi Eesti rekord, 3x Eesti juunioride rekord ja 4x Eesti noorte rekord.

Cevin Anders Siim jäi võitmatuks 100- ja 200m liblikujumise distantsidel saades võiduaegadeks 53.57 ja 2.01,84. Lisaks teenis ta hõbeda 50m liblikujumisest. Kaks kuldmedalit võitis meestest ka Marko-Matteus Langel, kes oli parim 100- ja 200m kompleksujumises. Lühemal võistlusmaal tuli võit numbritega 55.27 ja pikemal 2.01,32. Meeste konkurentsis jõudis meie ujujatest poodiumile veel Georg Filippov, kes lõpetas 400m vabaltujumise kolmandana.

Lisaks Jefimova neljale kuldmedalile teenis naiste seas kaks kulda Laurika Lint. Ta lõpetas esimesena 200- ja 400m vabaltujumised ajaga 2.03,63 ja 4.19,84. Kahel korral ujus end poodiumile Mariangela Boitšuk, kes pälvis teise koha 50m selili- ja kolmanda koha 50m liblikujumises. Naiste 100m rinnuliujumises sai pronksmedali kaela Diana Kornet.

Ujumiskooli õpilased teenisid kahe võistluspäeva jooksul 16 medalit millest kümme olid kuldsed. Lisaks medalistidele tehti mitmeid häid resultaate ka meie noorujujate esituses.