Enne viimast Noortesarja etappi on Ujumiskooli õpilased kindlustanud 12 finaalikohta

Enne viimast Noortesarja etappi on Ujumiskooli õpilased kindlustanud 12 finaalikohta

  • 10.02.2019

Laupäeval lõppes tänavuse hooaja teine Noortesarja etapp. Enne viimast etappi on selgunud juba mitmed ujujad, kes on endale kindlustanud koha 1. juunil toimuvale finaalvõistlusele. 

Kuigi 6. aprillil on ujujaid veel ees ootamas üks Noortesarja etapp ning finaalikohti jagatakse seal hulgi, siis nii mõnelgi alal on selgeks saanud juba finalistid. 1. juunil peetavasse finaali pääsevad iga distantsi 16 kõige kiiremat (400m distantsidel 8 kiiremat).

Kuna kolmandal etapil mõningaid alasid kavas ei ole, siis saame teha vahekokkuvõte meie ujujatest, kes on juba finaalipääsme endale lunastanud.

Mark Iltšišin ja Trevor Kägo (mõlemad 2006 s.a) lähevad finaaletapile vastu liidritena 100m vabalt- ja seliliujumises kus mõlemal alal on neil asetused vastavalt üks ja kaks. Kindlasti pääsevad nad finaali ka teistel aladel, kuid lõppkokkuvõte nendest aladest saame teha pärast kolmandat etappi.

Kõige vanemate poiste seas (2004 s.a) on kaks finaalikohta endale lunastanud Georg Filippov. Ta on finaali suundumas neljandana 100m seliliujumises ning sama pikal vabaltujumise distantsil on tänavu näidanud vabariigis paremuselt viiendat aega. Airon Pajula (2007 s.a) on finaalipääsme kindlustanud endale 50m vabaltujumises.

2005 s.a noormeeste seas on kindlalt finaali pääsemas Jako Joosep Viirpuu ja Lars Sebastian Antoniak. Viirpuu on hetkel 100m seliliujumises hoidmas neljandat positsiooni ja Antoniak üheksandat. Lisaks on Antoniak endale pääsme kindlustanud 100m vabaltujumises.

Pärast kahte esimest etappi läksid lukku 50/100m vabalt- ja seliliujumised. Meie klubi sportlastest on finaali pääsme lunastanud ka Oliver Piller (2006 s.a), kes hoiab 100m seliliujumises seitsmendat positsiooni. See tähendab seda, et meie 2006 s.a noormehi on sel distantsil kõige tugevamas vahetuses startimas kolm. Lisaks on Piller finaalis 14-ndana ka 100m vabaltujumises.

Esimesena on 100m seliliujumise finaali joone all Arti Pukk, kellel on lootust finaali pääseda juhul kui keegi tema ees sellest distantsist loobub. Paljud finaalipääsmed on veel saadaval mitmetel erinevatel distantsidel, kes need endale välja ujuvad selguvad 6. aprillil!