Finis Cup tõi meie ujujatele medaleid ja suur hulk isiklikke rekordeid

Finis Cup tõi meie ujujatele medaleid ja suur hulk isiklikke rekordeid

  • 27.05.2019

Lõppenud nädalavahetusel toimus Tartus Aura ujulas kaks päeva kestnud mõõduvõtt “Finis Cup”. Meie väike aga tragi üheksaliikmeline võistkond võitis mitmeid medaleid ja ujuti suur hulk isiklikke rekordeid. 

Meie ujujatele oli tegemist eelkõige treeningvõistlusena, sest tähtsamad mõõduvõtud ootavad veel alles ees. Sellele vaatamata suutsid meie sportlased ujuda 35-st stardist lausa 28 isiklikku rekordit, mis näitab et treeningud liiguvad õiges suunas.

Hõbedane nädalavahetus oli Marie Toompuul, kes lahkus Aura ujulast nelja hõbemedaliga. Teisel võistluspäeval näitas ta head kiirust 50m vabaltujumises sprintides basseinipikkuse ajaga 28,13 ja saavutades absoluutklassis teise koha. Avapäeval riputati Toompuu kaela hõbedane autasu 50m rinnuliujumises (35,61) ja topelt hõbemedal (14-15a + absoluut) 100m vabaltujumises uue isikliku rekordiga 1.01,60.

Head kiirust näitas ka Mariangela Boitšuk, kes suutis teisel võistluspäeval kohendada enda 100m liblikujumise isiklikku rekordit ligi kahe sekundiga ja saavutas ajaga 1.12,67 absoluutklassi pronksmedali ning 14-15 aastaste vanuseklassis hõbemedali. Avapäeval riputati Boitšuki kaela kuldmedal 50m seliliujumises kus ta uue tippmargiga 32,17 jäi konkurentidele püüdmatuks. Lisaks jääb Boitšuki võistlust veel kaunistama esmakordne 30-sekundi piiri alistus 50m liblikujumises (29,97).

Mõlemad tüdrukud stardivad kolme nädala pärast Eesti noorte meistrivõistlustel ning Finis Cup näitas, et mõlemad tüdrukud hakkavad peagi heitlema kõige kirkamate medalite nimel, sest vormikõver on sätitud just sellel võistlusele.

Noored uute rekordite lainel

Teisel päeval lisandus meie medalistide nimekirja ka Marleen Akkermann pälvides 13-aastaste ja nooremate vanuseklassis hõbemedali 400m kompleksujumises. Samal alal saavutas Mirtel Nagel neljanda koha. Charlotta Vilsar lisas avapäeva 200m kompleksujumise pronksile neljanda koha 100m liblikujumises uue isikliku tippmargiga.

9-aastane Rome Pukk tegi mehetegusid võites 14-aastaste ja nooremate seas pronksmedali 100m liblikujumises ajaga 1.32,81. Taaskord enda vanuseklassis maailma mõistes kõrgetasemelise tulemuse ujunud Pukkil jäi hõbemedalist lahutama vaid sekund. Head minekut näitas ka 10-aastane Ines Elisabeth Raidma saavutades 200m rinnuliujumise absoluutklassis viienda koha tulemusega 3.28,77.

9-aastane Laura-Lota Melih ujus neli heast klassist isiklikku rekordit 50-100-200-400m vabaltujumises saavutades parima koha kõige pikemal maal lõpetades enda vanuseklassis viiendana. Mattias Tõnissoni parim ujumine tuli 200m seliliujumise distantsilt saavutades seal samuti viienda koha.

Kõik meie ujujad lõpetasid vähemalt viiendana ning kõik sportlased said kirja ka uued isiklikud tippmargid. Võistlused meie klubi ujujatele jätkuvad juba algaval nädalavahetusel kui laupäeval toimub Noortesarja finaal ja pühapäeval Kalevi Ujumiskooli hooajalõpuvõistlus.


Loe I päeva kokkuvõtet SIIT:

Kõik tulemused leiad SIIT: