Tartus toimuva Finis Cupi avapäeval särasid Boitšuk ja Toompuu

Tartus toimuva Finis Cupi avapäeval särasid Boitšuk ja Toompuu

  • 26.05.2019

Tartus Aura ujulas toimuva Finis Cupi (50m) avapäeval tegid meie klubi ujujatest parimad esitused Mariangela Boitšuk ja Marie Toompuu, kes ujusid isiklikke rekordeid ja võitsid medaleid. 

Boitšuk tegi 50m seliliujumise A-finaalis hea ujumise juhtides esimestest meetritest kuni finišiseinani ja saavutas absoluutklassi esikoha ajaga 32,17 ning kohendas enda tippmarki täpselt poole sekundiga.

Head minekut näitas 14-aastane ujuja ka 50m liblikujumises murdes esimest korda 30-sekundi piiri. Finaalis kuni viimaste meetriteni hõbemedali konkurentsis püsinud Boitšukil finiš kõige paremini ei klappinud ning neljas koht, kuid uue tippmargiga 29,97.

Toompuu teenis avapäeval kolm hõbedast autasu. 100m vabaltujumises kärpis ta enda parimast ajast paar sajandikku ning ajaga 1.01,60 teenis hõbemedali nii 14-15 aastaste seas kui ka absoluutklassis. Seega kaks kärbest ühe hoobiga. Toompuu oli taas aktsioonis 50m rinnuliujumises kus aeg 35,61 andis jällegi absoluutklassi hõbemedali.

Suur hulk isiklikke rekordeid

Häid esitusi näitasid ka mitmed meie teised üheksaliikmelise võistkonna liikmed ujudes ohtralt isiklikke rekordeid ja olles medalitele väga lähedal. Charlotta Vilsar tegi 14-15 aastaste vanuseklassis tubli ujumise 200m kompleksujumises (2.47,79) pälvides neljanda koha ja jäädes medalist vähem kui sekundi kaugusele.

13-aastaste ja nooremate seas pälvisid 400m vabaltujumises neljanda-viienda koha vastavalt Mirtel Nagel ja Laura-Lota Melih. 11-aastane Nagel läbis distantsi ajaga 5.59,28 ja 9-aastane Melih numbritega 6.22,43.

Ühe kõige raskema ujumisdistantsi – 200m liblikat – võttis ette 9-aastane Rome Pukk, kes saavutas 14-aastaste ja nooremate seas viienda koha ja absoluutklassis kaheksanda koha. Ta läbis distantsi numbritega 3.45,52, mis on maailmas kuni 10-aastaste seas üks tipptulemusi.

Isiklikke rekordeid ujusid veel Ines Elisabeth Raidma, Marleen Akkermann ja Mattias Tõnisson. Viimane võistluspäev toob kaasa 50m vabalt, 200m rinnuli/selili, 400m kompleksi ja 100m liblikat.


Stardiprotokollid ja live-tulemused leiad SIIT: