HEA HOOG JÄTKUB! Jefimovalt kolme sekundiga Eesti rekord, kahe päevaga võidetud 29 medalit

• 22.12.2019

Tallinnas Sõle ujulas toimuvatel Eesti lühiraja meistrivõistlustel on kaks täispikka võistluspäeva lõppenud ja viimane ees ootamas. Teisel päeval oli taas rekordlainel Eneli Jefimova, võistkonna medalisaldo on tõusnud 29 peale.

Eneli Jefimova ujus teist päeva järjest Eesti noorte- ja juunioride rekordi. Seekord oli ohvriks 200m rinnuliujumine ja Eneli enda poolt ujutud kuu vanune tippmark 2.30,34. Nüüd viis ta rekordnumbrid 2.27,35 peale ja 12-aastaselt sai kaela enda karjääri esimese individuaalse Eesti meistritiitli. Eduka soorituse tegi ta ka 100m kompleksujumises pälvides hõbemedali tulemusega 1.04,78. Eesti noorte rekord jäi vähem kui poole sekundi kaugusele.

Eesti meistriks krooniti täna 100m kompleksujumises Marko-Matteus Langel. Eile poole pikemal maal hõbeda võitnud Langel ei jätnud 100m distantsil konkurentidele sõnaõigust ja sprintis ajaga 55,45 esikohale. Head hoogu näitas Langel ka 100m vabaltujumises teenides hõbeda uue Kalevi Ujumiskooli rekordiga 48,97. Eelnev tippmark 49,30 oli ujutud kaks nädalat tagasi Langeli enda poolt. Poodiumi kõige kõrgemale astmele kerkis ka Cevin Anders Siim. Ta oli võidukas 200m liblikujumises (2.02,09) ja on nüüd nii pika kui ka lühikese basseini valitsev Eesti meister.

Kaul ja naiste teatenelik taas võitmatu

Samal ajal toimuvate paraujumise distantsidega on Susannah Kaul tegemas taaskord puhta töö. Teine võistluspäev tõi talle kuldmedali 50m seliliujumises ajaga 34,12. Meeste seliliujumises püstitas Matz Topkin S4 võistlusklassi maailmarekordi ajaga 46,66. Multiklassi arvestuses andis see tulemus hõbemedali.

Naiste 100m vabaltujumises kerkis poodiumile Laurika Lint, kes lõpetas finaali teise tulemusega 57,00. Pronksmedaleid teeniti teisel päeval kokku kolm. Andri Aedma oli kolmas meeste 100m vabaltujumises (49,86), Kertu Kaare finišeeris kolmanda ajaga naiste 50m seliliujumise (29,44) finaalis ja Nikita Pisarenko teenis pronksi 200m rinnuliujumises (2.14,28).

Meie naiste teatenelikud võitsid kaks meistritiitlit. Hommikul teeniti kuldmedal 4x100m kombineeritud teateujumises. Võidukas võistkonnas ujusid Kaare, Jefimova, Annika Vainikk ja Lint. Õhtul panid piigad end joonele 4x100m vabaltujumises ja lõpetasid taas võitjatena. Õhtuses koosseisus ujusid Kaare, Vainikk, Marie Toompuu, Lint. Meie meeste teatenelikud teenisid samadel aladel kokku kaks hõbemedalit. Kahe päeva jooksul on meie teatenelikud võitnud seitse medalit.

Võistluste viimane päev algab eelujumistega kell 9:30 ja Eesti lühiraja meistrivõistlustele tõmmatakse joon alla 16:30 algavate finaalidega.

Kalevi Ujumiskooli koondis Eesti lühiraja meistrivõistlustel:

Naised: Mariangela Boitšuk, Alisa Gudovskaja, Eneli Jefimova, Kertu Kaare, Susannah Kaul, Laurika Lint, Ines Elisabeth Raidma, Liilia Tõnisson, Marie Toompuu, Annika Vainikk.

Mehed: Andri Aedma, Lars Sebastian Antoniak, Georg Filippov, Aleks Hokkanen, Marko-Matteus Langel, Patrik Lissovenko, Tiit Matvejev, Sander Paavo, Nikita Pisarenko, Rome Pukk, Ranel Rannik, Cevin Anders Siim, Janter Suun, Carl-Joseph Suuroja, Matz Topkin, Carlos Tults, Hendrik Ütt, Rando Vainikk, Mark Tomi Wilhelm Vompa.

Stardiprotokollid ja live-tulemused leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: