SUPER! Jefimovalt ülivõimas Eesti noorte ja juunioride rekord, avapäeval suurepärased 14 medalit

• 21.12.2019

Eesti lühiraja meistrivõistluste I võistluspäev möödus meie ujujatele edukalt. Kokku võideti 14 medalit, mis oli avapäeval kõikide klubide seas suurim number. Häid esitusi tehti individuaalselt kui ka teateujumistes.

Paari päeva pärast enda 13-ndat sünnipäeva tähistav Eneli Jefimova oli pöörases hoos 100m rinnuliujumises. Ta läbis neli basseinipikkust ajaga 1.07,66 ja parandas enda nimele kuulunud Eesti noorte- ja juunioride rekordit 0,63 sekundiga. See aeg andis hõbemedali ja tõstis Eneli Eesti kõigi aegade edetabelis nüüd vaid rekordiomaniku Maria Romanjuki selja taha.

Henry Heina hoolealune on Eesti alla 17-aastaste kõigi aegade edetabelis nii võimsa liidriajaga, et järgmine tulemus kaotab talle rohkem kui kolme sekundiga. Euroopa kuni 17-aastaste edetabelis ujus Jefimova end kõrgele 11. kohale. Kõikide eelmainitud saavutustele lisaks on tegemist ka uue Kalevi Ujumiskooli rekordiga.

50m vabaltujumises tegid Kertu Kaare ja Andri Aedma kuldse duubli. Kaare sprintis end kullale ajaga 25,83. Hea ujumise tegi ka viiendana lõpetanud Marie Toompuu (26,74), Annika Vainikk teenis seitsmenda koha (26,90). Aedma sprintis end võidule ajaga 22,88 olles ainuke mees tulemusega alla 23-sekundi. Samas finaalis teenis pronksmedali Hendrik Ütt (23.19), Rando Vainikk oli osaline B-finaalis (24,07).

Kuldse esitusega sai 50m vabaltujumises hakkama ka Susannah Kaul, kes teenis kulla paraujumise konkurentsis olles kindlalt parim multiklassi arvestuses. Kaul ujus võiduajaks 28,93, mis edestas järgnevaid 600 punktiga. Matz Topkin teenis meeste paraujumise klassis hõbemedali.

Suur hulk hõbedaseid esitusi

Avapäeval astusid poodiumi teisele astmele mitmed meie sportlased. Tiit Matvejev teenis hõbeda 100m rinnuliujumises tulemusega 1.01,60, samas finaalis lõpetas neljandana Nikita Pisarenko ja kuuendana Andri Aedma vastavalt aegadega 1.02,07 ning 1.02,53. B-finaalis ujunud Carlos Tults sai ajaks 1.09,28. Hõbemedali sai kaela ka Marko-Matteus Langel, kes lõpetas teisena 200m kompleksujumise ajaga 2.00,98.

Annika Vainikk võitles vapralt meistritiitli nimel 200m kompleksujumises, aga seekord tasuks tubli hõbemedal ajaga 2.22,69. Kaks medaliujumist tegi individuaalselt Hendrik Ütt, kes lisaks 50m vabalt pronksile teenis hõbeda 400m vabaltujumises ajaga 4.00,27. Medalini jõudis veel ka Cevin Anders Siim, kes oli kolmas 100m liblikujumises (53,64).

Avapäeval teenisid meie teatevõistkonnad kolm medalit. Eesti meistriks tulid naised 4x50m kombineeritud teateujumises. Võistkonnas ujusid Kertu Kaare, Eneli Jefimova, Mariangela Boitšuk, Annika Vainikk. Piigade edu järgnevate ees oli enam kui viis sekundit. Mehed koosseisus Marko-Matteus Langel, Tiit Matvejev, Cevin Anders Siim,  Andri Aedma teenisid samal distantsil hõbeda.

Sega 4x50m vabaltujumises oli kuni viimase meetrini põnev lahing kulla nimel. Võistkond koosseisus Aedma, Ütt, Lint, Kaare teenisid hõbemedali. Meie II võistkonnal jäi pronksist lahutama vaid 0,7 sekundit. Teise võistluspäeva finaalidesse murdis end 17 ujujat ja finaalidega tehakse Sõle ujulas algust kell 17:30.

Kalevi Ujumiskooli koondis Eesti lühiraja meistrivõistlustel:

Naised: Mariangela Boitšuk, Alisa Gudovskaja, Eneli Jefimova, Kertu Kaare, Susannah Kaul, Laurika Lint, Ines Elisabeth Raidma, Liilia Tõnisson, Marie Toompuu, Annika Vainikk.

Mehed: Andri Aedma, Lars Sebastian Antoniak, Georg Filippov, Aleks Hokkanen, Marko-Matteus Langel, Patrik Lissovenko, Tiit Matvejev, Sander Paavo, Nikita Pisarenko, Rome Pukk, Ranel Rannik, Cevin Anders Siim, Janter Suun, Carl-Joseph Suuroja, Matz Topkin, Carlos Tults, Hendrik Ütt, Rando Vainikk, Mark Tomi Wilhelm Vompa.

Stardiprotokollid ja live-tulemused leiad SIIT:

Võistluste juhendi leiad SIIT: