Iltšišin ja Kägo saavutasid Arena Baltics Talents II etapil kaksikvõidu

Iltšišin ja Kägo saavutasid Arena Baltics Talents II etapil kaksikvõidu

  • 13.01.2019

Täna, 13.01, toimus Sõle ujulas võistlussarja Arena Baltics Talents II etapp millest võttis osa ka 19 Kalevi Ujumiskooli õpilast. II etapil oli kavas 800 meetri vabalt- ja 100 m kompleksujumine. 

Kõige nooremate poiste vanuseklassis (2006 s.a) saavutasid meie noormehed Mark Iltšišin ja Trevor Kägo 800 m vabaltujumises kaksikvõidu ning edestasid pronksmedalisti enam kui 25 sekundiga. “Aasta esimese võistluse kohta olid Iltšišini ja Kägo tulemused keskpärased,” sõnas noormeeste treener Henry Hein. “Hetkel on meil käsil tugev treeningperiood ning tippvormi sellel võistlusel ei pidanudki näitama ja tegime ka treeningu enne võistlust.”

Iltšišin pälvis 800 m vabaltujumise alavõidu ajaga 9.24,96 ning Kägo lõpetas napilt tema järel teisena tulemusega 9.32,98. Huvitava faktina võib välja tuua, et mõlemad poisid oleks kaksikvõidu teeninud ka aasta vanemate noormeestega võisteldes.

Mõlemad noormehed on enda vanuseklassi vaieldamatud liidrid ning mõlemale kuuluvad ka mitmed Noortesarja rekordid. “Hooaja põhieesmärgid on noormeestel edukas esinemine Noortesarja finaalis ja Eesti noorte meistrivõistlustel,” sõnas Hein hooaja plaanide kohta. “Treeningutel on fookus eelkõige tehnikal, pikkadel kroolidel ja kompleksidel, et poisid saaksid tulevikuks tugeva vundamendi.”

Talamanovile pronksmedal

Neidude 2004 s.a vanuseklassis saavutasid 800 m vabaltujumises Felicia Talamanov (10.08,19), Marie Toompuu (10.33,42) ja Mariangela Boitsuk (10.36,24) vastavalt neljanda, viienda ja kuuenda koha. Samal alal pälvisid Lars Sebastian Antoniak (2005 s.a) ja Aleks Hokkanen (2004 s.a) kumbki oma vanuseklassis seitsmenda koha.

Kuigi Talamanov lõpetas 800 m vabaltujumise neljandana, siis poodiumile tõusis ta 100 m kompleksujumises kus ta lõpetas kolmandana ajaga 1.11,95. Võistluskarussell jätkub meie klubi ujujatel järgmisel ja ülejärgmisel nädalavahetusel kui enda aasta esimesed stardid teevad Pardikeste vanuseklassi (2008 P/2009 T ja nooremad) kuuluvad ujujad.

Kõik tulemused leiad SIIT: