Kaare hiljuti ujutud Ujumiskooli rekordist: Suur au on näha enda nime teiste rekordiomanike vahel

• 18.10.2019

Eelmisel nädalavahetusel lühirajal toimunud ujumisvõistlusel “Aura Open Cup” oli meie edukaim ujuja Kertu Kaare, kes ujus end poodiumi kõige kõrgemale astmele neljal korral, pälvis parima naisujuja eriauhinna ning püstitas hooaja esimese Kalevi Ujumiskooli rekordi.

16-aastane Kertu Kaare ujus klubi rekordi 100 meetri seliliujumises ületades Jane Trepile kuulunud tippmargi. Uuteks rekordnumbriteks on nüüdsest 1.04,00. Selle tulemusega parandas Kaare enda isiklikku tippmarki ligi poole sekundiga.

Suvel juunioride EM-il / MM-il osalenud Kaare lõpetas enda hooaja alles augusti lõpus, mis pikka puhkust Martti Aljandi ja Kaire Indriksoni hoolelalusele ei andnud. “Viimastel aastatel olengi suvel puhanud vähe ning tundub, et see sobib mulle,” ei teinud Kaare lühikesest puhkusest suurt numbrit. “Praegu tundub, et hooaja algus on sujunud hästi.”

Aura Open Cupil hüppas Kaare vette kuuel distantsil ja igal alal astus ta ka poodiumile, nendest neljal korral kõige kõrgemale. Alates sellest hooajast ainult täiskasvanute klassi kuuluvale Kaarele oli tegemist hooaja esimese lühiraja võistlusega. “Esimene lühiraja võistlus see hooaeg, oli tore üle pika aja võistelda nii paljudel erinevatel distantsidel.”

Neljas seliliujumise Ujumiskooli rekord

Nädalavahetusel püstitatud lühiraja klubirekord 100m seliliujumises tähistab Kaarele tema neljandat individuaalset Kalevi Ujumiskooli rekordit. Suvel ujus ta enda nimele pikas basseinis 50/100m seliliujumise tippmargid ja eelmise aasta lõpus lühiraja 50m seliliujumise rekordi. “Minu jaoks on suur au näha oma nime teiste rekordiomanike vahel, sest enamus neist on Eesti kõigi aegade tipud,” sõnas lisaks klubirekorditele enda karjääris ka Eesti noorte- ja juunioride rekordeid püstitanud Kaare. “Olen väga uhke kui suudan end välja ujuda sellisesse tabelisse.”

Eesti ujumise paremikku kuuluv Kaare sõnab, et Kalevi Ujumiskooli rekordid on kõrge tasemega ning mõningaid tippmarke on väga keeruline ükskõik mis tahes Eesti koondislasel ületada. “Klubirekordid on väga kõrge tasemega ning paljudele (kui mitte kõikidele) praegustele tippudele kättesaamatud. Mitmed klubirekordid on ka Eesti rekordid ning nende omanikud on osalenud olümpiamängudel ja muudel maailma tippklassi võistlusel. Tegemist on väga heade tulemustega.”

Kaare sõitis neljapäeval treeninglaagrisse Türki, kus käib töö lühiraja hooaja tähtsamate võistluste suunas. Taas on Kertut võimalik võistlustules näha Kalev Openil, mis toimub 2.-3. novembrini Sõle ujulas.