HOMME | 16-liikmeline võistkond stardib Rootsis ligi 1000 ujujaga toimuval võistlusel

HOMME | 16-liikmeline võistkond stardib Rootsis ligi 1000 ujujaga toimuval võistlusel

  • 18.10.2019

Homme algab Rootsis Stockholmis kaks päeva kestev ujumisvõistlus “Polisen HEAD to Head”. Meie võistkonnast hüppab läänenaabrite juures vette 16 ujujat, ühtekokku osaleb võistlusel ligi 1000 ujujat mitmest erinevast riigist. 

Kalevi Ujumiskooli ridades on starti minemas mitmed meie klubi tippujujad eesotsas Cevin Anders Siim, Marko-Matteus Langel, Eneli Jefimova ja paljud teised. Meie võistkond jõudis Rootsi päev enne võistlust kus tehakse võistluseelne treening ning laupäeval ja pühapäeval ollakse juba võistlustules.

Paljude meie ujujate jaoks on sellel võistlusel eesmärgiks saada võistluspraktikat ja katsetada kuidas treeningprotsess on sujunud. “Tegemist on raske treeningvõistlusega ning käimasoleva hooaja esimese jõuprooviga,” sõnas üks meie klubi tippujujatest valitsev 200m liblikujumise Eesti meister Cevin Anders Siim. “Eesmärk on pigistada endast kõik välja, mis sees on, siis saab adekvaatse tagasiside hetke seisust.”

“Ettevalmistus on sujunud siiamaani ilma viperusteta,” räägib Siim, kes on üks paljudest Eesti paremikku kuuluvatest ujujatest kes tänavu Kalevi Ujumiskooliga liitus. “Treeningkoormused on laes ning seda jätkub veel mitmeks nädalaks. Küll aga saab olema huvitav näha, et millises seisus on hetkel pöörded ja veealune osa kuna treeningud toimuvad meil ainult pikas basseinis.”

Võistlused toimuvad neljas erinevas vanuseklassis: 11 aastased ja nooremad, 12-13 aastased, 14-15 aastased ning 16 aastased ja vanemad. Startlistide põhjal on meie ujujad kõrgetel positsioonidel, aga lõplik tõde selgub võistlusrajal. Võistlused toimuvad eelujumised-finaalid formaadis, finaalid algavad mõlemal päeval kell 15:30.

Kalevi Ujumiskooli võistkond: Andri Aedma, Mariangela Boitšuk, Georg Filippov, Mark Iltšišin, Eneli Jefimova, Marko-Matteus Langel, Tiit Matvejev, Sander Paavo, Airon Pajula, Arti Pukk, Cevin Anders Siim, Janter Suun, Marie Toompuu, Jako Joosep Viirpuu, Jan Joonas Viirpuu, Hendrik Ütt. Treenerid: Henry Hein ja Martti Aljand.


Võistluste startlisti leiad SIIT:

Võistluste tulemused leiad SIIT:

Võistluste juhend leitav SIIT: