Kaheksa Ujumiskooli õpilast stardib 96. korda toimuvatel Läti meistrivõistlustel

• 27.02.2020

Kaheksa Ujumiskooli õpilast osalevad 96. korda peetavatel Läti meistrivõistlustel (50m). Homme algaval ning kolm päeva kestval mõõduvõtul on võistlustules 53 klubi sportlased seitsmest erinevast riigist.

Kolme päeva jooksul osaleb Läti meistrivõistlustel enam kui 500 ujujat. Meie ridadest on võistlustulle minemas mitmed meie parimad noorte- ja juunioride vanuseklassi kuuluvad ujujad.

Võistkonna liidriteks on lühirajal Eesti noorte- ja juunioride rekordeid kohendanud Eneli Jefimova, kes stardib 50-100-200m rinnuli- ja 200m kompleksujumises. Lisaks Enelile teeb pikas basseinis hooaja esimesed võistlusstardid ka kolm kuud tagasi 4x Eesti juunioride meistriks kroonitud Marie Toompuu. Ka Toompuu stardib kõikidel rinnulidistantsidel ja lisaks veel 100m vabaltujumises.

Võistlused toimuvad eelujumine-finaal formaadis. A-finaali pääsemiseks peavad meie sportlased lisaks kaheksa parema sekka tulemisele olema ka nelja parima välismaalase seas, sest finaali pääseb kindlasti neli Läti ujujat. 50/100m distantsidel toimuvad lisaks A-finaalidele ka B-finaalid. Eelujumised algavad kõigil kolmel päeval kell 10:00 ja finaalid kell 17:00.

Kalevi Ujumiskooli võistkond Läti meistrivõistlustel:

• Lars Sebastian Antoniak
  • Mark Iltšišin
  • Arti Pukk
  • Jako Joosep Viirpuu
  • Eneli Jefimova
  • Mirtel Nagel
  • Marie Toompuu
  • Liilia Tõnisson
  • Treener: Henry Hein

Võistluste ajakava:

I võistluspäev: 50m vabalt, 100m rinnuli, 200m selili, 100m liblikat, 400m vabalt