VÕIMAS ALGUS! Eneli Jefimova ujus kahe stardiga neli Eesti rekordit ja tuli Läti meistriks

• 28.02.2020

Riias toimuvate Läti meistrivõistluste (50m) avapäev möödus meie ujujatele edukalt. Kolm ujujat pääsesid edasi finaalidesse ning Eneli Jefimova kohendas päeva jooksul neljal korral Eesti vanuseklasside rekordeid.

13-aastane Eneli Jefimova tegi enda hooaja esimesed stardid pikas basseinis. Võistluste avapäeval startis ta 100m rinnuliujumises. Ta kohendas eelujumistes enda nimele kuulunud Eesti noorte- ja juunioride rekordit 0,15 sekundiga ja sai ajaks 1.10,66. Õhtul toimunud finaalis osutas Henry Heina õpilasele kõva vastupanu Läti parim rinnuliujuja Arina Sisojeva. Meie piiga kohendas taas Eesti noorte- ja juunioride rekordit (1.10,55) ning tuli 0,18 sekundilise paremusega Sisojeva ees Läti meistriks.

Õhtune võiduaeg 1.10,55 tähistab ka uut Kalevi Ujumiskooli rekordit ning Eneli esimest rekordit pikas basseinis. Eelnev Ujumiskooli tipptulemus (1.10,61) kuulus Jane Trepi nimele aastast 2009. Jako Joosep Viirpuu ohustas 200m seliliujumises Eesti poiste tipptulemust (kuni 14a). Ta viis enda isikliku rekordi 2.12,56 peale ning jäi Eesti kuni 14-aastaste poiste tipptulemusest 1,45 sekundi kaugusele. Kuigi eelujumistes platseerus Viirpuu 7. kohale, siis välismaalaste reegli tõttu (finaali pääseb 4 välismaalast) ei olnud tal võimalust õhtul enda aega parandada.

Avapäeval murdis end A-finaali ka Marie Toompuu, kes saavutas 100m rinnuliujumises kaheksanda koha ajaga 1.17,91. B-finaali pääses Liilia Tõnisson. Tema saagiks jäi 100m liblikujumise 13. koht ajaga 1.11,17. Esimesel võistluspäeval oli meie klubi sportlastest veel võistlustules Mark Iltšišin (400m vabalt – 4.39,03), Lars Sebastian Antoniak (50m vabalt – 27,13), Mirtel Nagel (100m rinnuli – 1.29,67) ja Arti Pukk (100m liblikat – 1.13,68).

Läti meistrivõistlused kestavad kuni pühapäevani. Eelujumised algavad kõikidel päevadel kell 10:00 ja finaalidega tehakse algust kell 17:00.

Võistluste ajakava:

II võistluspäev: 200m vabalt, 200m rinnuli, 100m selili, 50m liblikat, 400m kompleksi

III võistluspäev: 50m rinnuli, 50m selili, 200m liblikat, 100m vabalt, 200m kompleksi, 800/1500m vabalt