Kalev alistas ülitihedas konkurentsis enda sõprusklubi Daugava

Kalev alistas ülitihedas konkurentsis enda sõprusklubi Daugava

  • 29.04.2016
Riias toimunud traditsioonilisel sõpruskohtumisel Kalevi ja Daugava vahel väljusime võistlusest ülinapilt võitjatena. Võistlused toimusid kolmes vanusegrupis (2003; 2004; 2005) ning igas vanusegrupis oli esindatud neli poissi ja tüdrukut.
Kui sügisel Kalev Spa ujulas toimunud mõõduvõtul võtsime kindla võidu üle pikkade aastate, siis äsja toimunud võistlusel oli meie paremus juuksekarva jagu parem. Alistasime Läti kuulsaima ujumisklubi Daugava skooriga 351 – 349.
Avapäeva järel hoidis liidriohjasid enda käes Daugava Ujumisklubiga skooriga 139-133, kuid viimasel päeval pigistasid Kalevi ujujad endast välja parima ning said juba teist korda järjest võiduröömu nautida.
Otsustavaks sai viimane ala ning viimane vahetus milleks oli 4×50 m vabalt teateujumine. Viimases vahetuses olid stardis kõige vanemad (2003 s.a) poisid ning ajaga 2.04.15 pälvisid nad konkurentide ees üle 8-sekundilise võidu ning kindlustasid karikavõidu. Selles viimases teateujumises tõid kastanid tulest välja – K. Tšalov, K. Pärn, M.T Vompa ja R. Rannik.
Kalev vs Daugava vaheline “ujumismatš” on kestnud juba üle 50-aasta ning raugemismärke ei ole näha. 1990-ndatel aastatel olime meie paremad enda naabritest, kuid selle sajandi alguses on võidušampust saanud just nemad rohkem pritsida.
Nüüd loodame taas pikkadeks aastateks võidukarikat enda auhinnakapis hoida. Sama võistluse 1998 aasta Dream Team-is olid näiteks sellised ujujad: Martin Liivamägi, Andres Olvik, Jane Trepp, Filipp Provorkov, Julia Kurbat jpt.