Kalevi Ujumiskool “Helsinki Swim Meetil” Eesti ujumisklubidest edukaim

Kalevi Ujumiskool “Helsinki Swim Meetil” Eesti ujumisklubidest edukaim

  • 04.04.2019

Helsingis lõppenud Põhjamaade ujumistuuri esimene etapp “Helsinki Swim Meet” oli Kalevi Ujumiskooli ujujatele edukas. Võistlustel osales enam kui 500 ujujat kümnest riigist ja esindatud olid ka ujumismaailma suurnimed olümpiavõitjad Katinka Hosszu ja Sarah Sjöström. 

Medali said kaela 23 erineva ujumisklubi esindajad. Meie klubist ujusid poodiumile Jan Joonas Viirpuu (200m selili) ja Nikita Pisarenko (200m rinnuli) kes mõlemad saavutasid pronksmedali. Sellega oli Kalevi Ujumiskool medalitabelis Eesti ujumisklubidest kõige kõrgemal kohal.

Viirpuu ja Pisarenko teenisid veel A-finaali koha vastavalt 100m selili- ja 200m kompleksujumises saavutades seal kuuenda ja neljanda koha. A-finaali jõudis ka Georg Filippov kelle saagiks jäi 200m seliliujumise kaheksas koht.

B-finaali jõudis kahel korral Kertu Kaare kelle parimaks jäi 12. koht 50m seliliujumises. Filippov pääses veel 50- ja 100m seliliujumises B-finaali kus talle kokkuvõttes 15. ja 16. koht. Hommikustest eelujumistest pääses B-finaali ka Kristjan Adamson kes 100m pälvis 100m liblikujumises 13. koha.

Katinka Hosszu on tuntud ujumisringkonnas hüüdnimega “Iron Lady”, sest ujub võistlustel väga palju alasid ning võidab ka neid. Helsingis tegi ta kahe päeva jooksul koos eelujumistega 16 võistlusstarti. Saagiks jäi talle kuus kulda ja kaks pronksmedalit. Sarah Sjöström startis kolmel individuaalsel distantsil ja võitis need kõik.