Eesti lühiraja meistrivõistlused

• 30.12.2013

19.-21. detsember toimusid Kalev SPA ujulas Eesti lühiraja meistrivõistlused, kuhu olid tänu eelnevalt ujutud headele tulemustele pääsenud ka paljud Kalevi Ujumiskooli õpilased.

Tase oli võistlusel väga kõrge, mida ilmestab ka asjaolu, et juba esimesel päeval ujuti neli vabariigi tippmarki. Werner Erich Kulla ujus end 50m vabaltujumises juuniorite seas kuuendaks ning sama koha saavutas noorte arvestuses Adrian Alexander Kargin. 200m rinnuliujumises näitas omavanustele koha kätte Mikk Laanes ning saavutas juuniorite arvestuses esimese koha ajaga 2.25,05. Samal alal tuli Kristian Alex Laherand noorte arvestuses kaheksandaks. 100m selilis saavutas Katariina Mäll noortes kuuenda koha ning parandas tublisti enda isiklikku rekordit. Samuti tõi sel alal Kalevi Ujumiskoolile esimese Eesti meistrivõistluste täiskasvanute vanuseklassi medali Andres Olvik (pildil vasakul), kes ujus end 55,38-ga kolmandaks. Järgmisena startis Olvik 400m vabalt distantsil ning tuli sel alal Eesti meistriks. Frank Johan Ojarand startis 200m kompleksuumises ning saavutas juuniorite seas kõrge neljanda koha. Kristian Alex Laherand, nagu ka eelmisel alal, saavutas omavanuste seas kaheksanda koha.

Teise päeva esimesel alal – 200m liblikat – saavutas Lika Kudrjašova ajaga 2.36,34 neljanda koha, jäädes medalist vaid sajandike kaugusele. Angelina Rooväli ujus end juuniorite seas kuuendaks 100m rinnulis. Kalevi Ujumiskoolile osutus meistrivõistluste edukaimaks alaks 100m rinnuliujumine, kus Werner Erich Kulla ja Mikk Laanes saavutasid juuniorite seas vastavalt teise ja kolmanda koha. Elena Kristin Käen ujus end 50m selilis seitsmendaks ajaga 31,69. Samal distantsil tuli Eva-Lotta Penjam Eesti noorte arvestuses seitsmendaks. Andres Olvik lisas seejärel oma medalivaramusse kaks pronksi, ujudes end 200m vabaltujumises ning 50m selilis kolmandaks. Juuniorite arvestuses tuli samadel aladel vastavalt kolmandale ja kuuendale kohale Frank Johan Ojarand. 200m vabaltujumises saavutas Susannah Kaul juuniorite seas viienda koha. Eesti juuniorite meistriks tuli 50m rinnuliujumises Werner Erich Kulla ajaga 28,71. Egert Palkmets sai samal alal kaheksanda koha.

Viimast päeva alustas Andres Olvik tugevalt, tuues Kalevi Ujumiskoolile järjekordse medali, saavutades 200m seliliujumises teise koha. Frank Johan Ojarand sai sel alal juuniorite arvestuses pronksmedali. 100m vabaltujumise tihedas konkurentsis tuli Riin Praks kõrgele kaheksandale kohale ajaga 1.01,50. Juuniorite seitsmenda koha saavutas 50m liblikas Adrian Alexander Kargin. Ühel Eesti lühiraja meistrivõistluste viimastest aladest – 1500m vabaltujumises – ujus Andres Olvik 16.10,01-ga ennast teiseks.

Kokkuvõttes olid Eesti meistrivõistlused Kalevi Ujumiskooli jaoks edukad – saavutasime kõrgeid kohti ning koguti kokku 12 medalit.

Soovime kõigile Kalevi Ujumiskooli õpilastele edu järgmiseks ujumisaastaks!