Martin Liivamägi Berliinis EM-il

Martin Liivamägi Berliinis EM-il

  • 03.09.2014

18. – 24. august toimus Saksamaal Berliinis Euroopa meistrivõistlused ujumises. Võistlusele oli kvalifitseerunud ka hetkel Kalevi Ujumiskooli esinumber olev Martin Liivamägi.

Martin Liivamägi näitas, et vormi ajastamisega tal probleeme pole. Augusti alguses Sloveenia meistrivõistlustel tundus, et Liivamägi ei saa kõige teravamasse vormi, kuid skeptikud võisid oma mütsi ära süüa. Liivamägi näitas nendel Euroopa meistrivõistlustel stabiilselt head taset. 200m kompleksujumises saavutas ta 20. koha, millega ta oli võistluste lõppedes eestlaste hulgas teine. Liivamägi ujus 200m kompleksi ajaga 2.02.61 ning edasipääsust jäi vajaka vaid 0,8 sekundit.

Tänavustel võistlustel oli tase väga kõrge, kus keskmise sooritusega ei pääsetud poolfinaali/finaali. 100m rinnuliujumises näitas Liivamägi hooaja tippmarki tulemusega 1.02.20.

100m liblikaujumises oli püstitas Martin Liivamägi ajaga 54.91 uue hooaja tippmargi. Vägagi tihedas konkurentsis andis see aeg 44.koha.

Euroopa meistrivõistlused näitasid, et Martin on ikka veel üks Eesti liidreid ujumises ning sel hooajal kolib ujuja ka tagasi kodumaale, kus annab endast parima, et edendada Eesti ujumist ning parandada ka isiklikke tulemusi.

Avaldatud:  28.08.2014