MEDALISADU! Ujumiskooli noored teenisid võistlussarja “Laste Karikas” II etapil rekordilise medalisaagi

• 26.01.2020

Pühapäeval peeti Sõle ujulas maha võistlussarja “Laste Karikas” II etapp. Meie 35-liikmeline võistkond oli suurepärases hoos ja võideti rekordarv medaleid. Autasustamisel käisid meie ujujad ühtekokku 28 korral.

Ujumiskooli noored teenisid “Laste Karika” võistlussarjas klubi läbi aegade suurima medalisaagi võites 19 medalit. Rudolf Suharov (2009 s.a) pani kokku eduka võistluse. Ta kärpis jõudsalt enda 50m rinnuliujumise isiklikku tippmarki ja teenis kulla ajaga 40,86. Täistabamus tuli 200m vabalt distantsil kus lisaks kuldmedalile ja suurepärasele ajale (2.33,96) teenis ta ka parima ujuja auhinna enda vanuseklassis.

Poodiumi kõige kõrgemale astmele kerkis ka Ragnar Kalvet (2009 s.a). Ta läbis 100m kompleksi esmakordselt alla 1.20 ja tuli kindlalt võitjaks ajaga 1.19,86. Sellel alal olid meie noormehed eriti teravas vormis ning lisaks kullale vallutati ka teised poodiumiastmed. Kaspar Alvin tegi teisest vahetusest südika ujumise ning tema kaela hõbemedal. Pronksise autasu teenis Hendrik Markus Haug olles kolmas. Kalvet teenis veel pronksmedali 50m rinnuliujumise sprindist ja Haug oli samal alal auhinnalisel kuuendal kohal.

Kuldmedalini jõudis ka Rome Pukk (2010 s.a). Temale ei leidunud vastast 50m seliliujumises, kus ta teenis alavõidu ajaga 39,09. Ühe päeva kõige põnevama duelli kuldmedali nimel pidas Pukk maha 100m kompleksujumises, kus tuli seekord vastu võtta hõbemedal. Põneva duelli pidas maha ka Erik Blumfeldt (2011 s.a), kes teenis II etapilt kaks hõbedat. 50m seliliujumises jäi kahte esimest lahutama vaid 0,09 sekundit. Teise hõbemedali võitis Blumfeldt 50m rinnuliujumises. Head võistluskiirust näitas Karl Kuldkepp (2010 s.a), kes saavutas 100m vabaltujumises hõbemedali.

Auhinnalistele kohtadele murdsid end veel: Tanel Taaksalu (50m rinnuli / IV koht), Kenneth Keiv (50m selili / IV koht) ja Robin Nikolajev (100m vabalt / IV koht).

Neidudest näitasid parimat minekut Kangru ja Suuroja

Neidude 200m vabaltujumises oli klass omaette Kertu Eliis Kangru (2010 s.a). Kui 100m pöördes olid konkurendid veel kannul, siis distantsi teisel poolel raputas ta nad maha ja teenis ligi 8-sekundilise võidu hõbemedalisti ees. Kangru võiduajaks märgiti 2.56,94. Tihe külaline poodiumil oli Charlotte-Sophia Suuroja (2010 s.a). Ta teenis esmalt pronksmedali 50m rinnulisprindis ja lisas enda medalikollektsiooni teisegi pronksise medali olles kolmas 100m kompleksujumises.

Heas hoos olid ka meie nooremad tüdrukud. Neidude 100m vabaltujumises pälvis Liisbet Jaamaste teise koha ning oli neljas 50m rinnuliujumises. Hanna Netse (2012 s.a) näitas kõige nooremas vanuseklassis hõbemedali väärilist tulemust 50m rinnuliujumises. Riin Alvin (2011 s.a) teenis kaks pronksmedalit – 50m selili ja 50m rinnuli distantsidel – ja tegi enda elu parima võistluse vabariiklikul tasandil.

Auhinnalisi kohti teenisid veel: Saskia Asi (50m rinnuli / IV koht ja 200m vabalt / IV koht), Elizabeth Sutt (50m selili / IV koht), Mia Adriana Viilup (200m vabalt / V koht).

Päeva viimase alana oli kavas sega 6x50m vabalt teateujumine, kus igast vanuseklassist oli esindatud üks ujuja. Võrreldes I etapiga, mis toimus kaks kuud tagasi, suutis sama koosseisuga võistkond parandada enda tulemust ligi 15-sekundit ja teeniti hõbemedalid. Võistkonnas ujusid Erik Blumfeldt, Rome Pukk, Charlotte-Sophie Suuroja, Liisbet Jaamaste, Hanna Netse ja Ragnar Kalvet.

Lisaks tublitele ujujatele väärivad kiitmist ka meie treenerid, kes meie edukaid sportlasi ette valmistasid: Marilin Raudsik, Irina Olmre, Martin Liivamägi ja Priit Aavik. Meie “Laste Karika” koondise ujujad jätkavad nüüd enda aasta esimest treeningtsüklit ja veebruari keskpaigas ning lõpus naastakse taas võistlusradadele. Kavas on stardid nii Eestis kui ka Soomes.