Mitmed Ujumiskooli õpilased Eesti tänavuse hooaja edetabelis kõrgetel kohtadel

• 13.08.2020

Pika basseini (50m) hooaeg on Eestis alles tuure kogumas ning kõik tähtsamad võistlused on alles ees ootamas. Siiski on juba mitmed Kalevi Ujumiskooli õpilased Eesti hooaja edetabelis kõrgetel kohtadel.

Nikita Pisarenko mahub kuue parema sekka neljal erineval alal. 200m rinnuli- ja 400m kompleksujumises asub ta Eesti hooaja edetabelis teisel kohal. Nendest viimasel alal tuli ta Eesti karikavõitjaks ning ajaga 4.43,27 sai ta kaks nädalat olla ka edetabeli liider enne kui Silver Hein selle tulemuse napilt Baltimaade meistrivõistlustel ületas. Lisaks on Pisarenko veel edetabeli kolmas 100m rinnuli- ja neljas 200m kompleksujumises.

Meeste seliliujumises on kõigil kolmel alal (50-100-200) kuue parema seas Jan Joonas Viirpuu. 50- ja 200m seliliujumises on ta tänavusel hooajal Eesti meesujujatest näidanud paremuselt neljandat ja 100m seliliujumises kuuendat aega. Meestest mahub kümne parema sekka ka Georg Filippov kes on 400m vabaltujumises kümnendal positsioonil.

Naistest on Emma Uusküla TOP 10 tulemusega esindatud neljal korral. Parim edetabelikoht pärineb tal 100m liblikujumisest kus ta paikneb viiendal real. Lisaks on ta veel 50-100-200m rinnuliujumises samuti esikümnes. Marie Toompuu ja Liilia Tõnisson on Eesti hooaja edetabelis kuuendal real vastavalt 50m rinnuli- ja 200m liblikujumises.

Kõrgetel kohtadel figureerib hooaja edetabelis ka Kertu Kaare. Tema on enda hooaja parimad tulemused ujunud sprindidistantsidel ning 50m vabaltujumises kuulub talle tänavuse hooaja teine tulemus. Hooaja tipptulemusest (26.97) lahutab teda vaid 0,17 sekundit. Lisaks on Kaare veel 50m seliliujumises edetabeli kolmas ning sama pikal liblikujumise distantsil neljas.