MK etapp Berliinis

MK etapp Berliinis

  • 11.10.2023

Berliinis toimus maailmakarika selle hooaja esimene etapp. Eestist oli võistlustules 3 ujujat, kellest kaks Henry Heina õpilased. Naistes tegi ajaloolisi ujumisi Eneli Jefimova ning meestest käis välisvõistluse kogemusi kogumas Lars Sebastian Antoniak. Võistluste kava nägi ette, et hommikuti ujuti eelujumisi ning õhtul finaale. 

Eneli Jefimova ujus kolme rinnulidistantsi ning sai ka kõikides finaali. Esimesel päeval ujuti 200m rinnuli ning Eneli pääses finaali seitsmendana. Õhtul pingutati veidi rohkem ning lõpuks finišeeriti neljandana. Aeg 2.26.02 tähistas uut isiklikku ja ühtlasi ka uut Eesti rekordit. Teisel päeval ujuti 100m rinnuli. Eneli pääses finaali esimesena ning ka õhtul pani käed esimesena seina – aeg 1.06.50. Viimasena jäi ujuda maiuspala 50m rinnuli. Eelujumistest pääses neiu edasi esimesena ning aeg 30.23 tähistas uut võistluste rekordit. Õhtul jäi Eneli teiseks (aeg 30.35). Esikoht sprindis läks leedulannast maailmarekordiomanikule. Enelile endale võistlus väga meeldis. Seda peamiselt sellepärast, et ujuda sai täiesti pingevabalt. Kuna sinna võistlusele suurt valmistumist polnud, siis polnud ka pinget, et peaks häid tulemusi ujuma. Ujutud tulemused polnud aga üldse kehvad. Eneli jäi rahule. Eriti meeldis talle 50rin, nagu ikka, sest see on kõige lühem. 100rin oli ka meeldiv, sest võita on ju alati tore. Huvitava tähelepanekuna tõi Eneli välja, et ta tunneb, et on arenenud, just tehniliselt. Seega oligi võimalus mitte tippvormi pealt isiklikulähedasi tulemusi välja ujuda. Tüdruk mainib veel, et tore oli vahelduseks käia ,,lühikesel’’ võistlusel, mis ei kesta nädal aega või rohkem.

Lars Sebastian Antoniak ujus samuti kõiki rinnulidistantse. Esimesel päeval ujuti 100m rinnuli, kus Lars jäi ajaga 1.05.91 36. kohale. Teisel päeval ujus Lars rinnulisprinti. Ajaks tuli 29.53 ning see andis talle 33. koha. Viimaseks alaks jäi pikim distants – 200m rinnuli. Lars saavutas oma kõrgeima, 19. koha, ajaks 2.19.72. Poiss ise väitis, et jäi võistlusega rahule.

Võistlustele ja tulemustele andis oma kommentaari ka treener Henry Hein: ,,MK etapp oli väga hea treeningvõistlus. Lars sai esimest korda võistelda maailma parimatega, meestes olid kõik tipud kohal ja hea kogemus talle tugevuseks.Enelil olid kindlad ülesanded, keskendusime alade teisele poolele ja ta sai väga hästi hakkama. Nii 100/200m lõpu osad olid väga väga head👌’’.

Palju õnne ujujatele ja treener Henryle!


Kõik tulemused leiad SIIT