Olvik, Ojarand ja Ääremaa krooniti Eesti meistriteks

• 16.07.2016

Täna Elvas Verevi järves toimunud Põhjamaade- ja Eesti meistrivõistlustel krooniti kolm Ujumiskooli ujujat Eesti meistriteks.

5-kilomeetrisel distantsil startinud Frank Johan Ojarand oli täna kõige kiirem eestlane. Ta läbis distantsi ajaga 01:02:09.6, mis andis talle tema karjääri esimese Eesti meistritiitli avaveeujumises. Põhjamaade meistrivõistluste arvestuses pälvis Ojarand parima eestlasena 8. koha.

Andres Olvik startis täna 3-kilomeetrisel distantsil kus jagati tiitleid Mastersi vanuseklassis. Olvik tuli Eesti meistriks vanuseklassis 30-34 aastased. Tema võiduajaks märgiti 00:38:49,3. Põhjamaade meistrivõistluste arvestuses jäi meie mees jagama esimest kohta Bruno Nopponeniga.

Esmakordselt 8-aastase vaheaja järel tegi ametliku võistlusstardi ka Eesti rekordiomanik ja endine kalevlane Maria Albert. Nüüd Mäihäniemi perekonnanime kandev ujuja pälvis naiste arvestuses täna neljanda koha.

Eesti noortemeistriks krooniti Eero Ääremaa. Ta läbis 3-kilomeetrit ajaga 00:38:07,7. See on Ääremaa teine Eesti noorte meistritiitel, lisaks tänasele võidule oli ta parim ka kuu aega tagasi toimunud basseini Eesti meistrivõistlustel 1500 m vabaltujumises.

Homme selguvad Põhjamaade- ja Eesti meistrid 10-kilomeetrisel distantsil. Kalevi Ujumiskoolist lähevad medaleid jahtima Frank Johan Ojarand, Andres Olvik ja Adrian Kargin.

5km distantsi tulemused leiad SIIT:

3km distantsi tulemused leiad SIIT: