Pisarenko ja Kaare tegid enda viimased võistlusstardid juunioride MM-il

• 24.08.2019

Täna lõppes Eesti ujujatele Ungaris Budapestis peetud juunioride MM. Meie klubi ujujad Nikita Pisarenko ja Kertu Kaare startisid viimasel võistluspäeval vastavalt 50 meetri rinnuli- ja vabaltujumises.

Pisarenko startis kolme päeva jooksul 50-100-200 meetri rinnuliujumise distantsidel ning parandas kõikidel aladel ka enda isiklikke tippmarke. 17-aastase ujuja parim esitus tuli 200m rinnuliujumises kus ta saavutas 28. koha. Aeg 2.18,81 oli vaid 0,39 sekundit aeglasem kehtivast Eesti juunioride rekordist mida on Pisarenkol võimalus jahtida enam kui aasta veel.

Viimasel päeval ujutud 50m rinnuliujumises viis Pisarenko enda isikliku rekordi 29,63 peale (38. koht). Poole pikemal maal ujutud isiklikuks rekordiks märgiti 1.04,69, mis andis 44. koha.

Kertu Kaare tegi enda parima esituse 100m seliliujumises kus ületas 14-aastat püsinud Kalevi Ujumiskooli rekordi. Ta ületas Jana Kolukanovale kuulunud tippmargi 0,35 sekundiga saades ajaks 1.05,05, mis andis 31. koha. Nii 50m selili- kui ka vabaltujumises saavutas ta 32. koha saades ajaks vastavalt 30,28 ja 26,83. Kaare hüppas veel vette ka 100m vabaltujumises mille ta läbis tulemusega 58,13 (38. koht). Kaare oli ainuke Eesti naisujuja nendel tiitlivõistlustel.