Riias toimunud Eesti-Läti kevadvõistlusel startis 10 Ujumiskooli õpilast

Riias toimunud Eesti-Läti kevadvõistlusel startis 10 Ujumiskooli õpilast

  • 05.04.2021

Lõppenud nädalavahetusel peeti Riias Eesti-Läti kevadvõistlus millest võtsid osa valitud ujujad Eestist ja Lätist. Kalevi Ujumiskooli ridades hüppas vette kümme ujujat kellest edukaim oli Aleksa Gold, kes püstitas 200m kompleksujumises Eesti rekordi. 

Meie klubi edukaim oli 21-aastane Aleksa Gold, kes ujus 200m kompleksujumises Eesti rekordi ajaga 2.18,65. Eelnev rahvusrekord oli püstitatud 2009. aastal Anna-Liisa Põllu esituses. Lisaks kompleksujumises saavutatud võidule teenis Gold esikoha veel 50/100m vabalt- ja 200m seliliujumises. Nelja kuldmedaliga oli Gold ka võistluste edukaim naisujuja.

Kahel korral astus poodiumi kõige kõrgemale astmele Laurika Lint. Ta oli parim 200/400m vabaltujumises vastavalt aegadega 2.06,88 ja 4.30,45. Võidu teenis ka Georg Filippov, kes läbis kõige kiiremini 30 basseinipikkust ehk 1500 meetrit. Filippovi võiduajaks märgiti 16.24,34.

Medalile jõudis meie sportlastest veel Cevin Anders Siim. Kahe võistluspäeva jooksul teenis Siim kolm hõbemedalit, lõpetades teisena 50/100m vabalt- ja 50m liblikujumise. Meie sportlastest oli võistlustules veel Marie Toompuu, Diana Kornet, Anete Bollverk, Lars Sebastian Antoniak, Tristan Tsopp, Sander Paavo.

Viis ujujat stardib Rootsis toimuval kõrgetasemelisel võistlusel 

Põhjamaade selle aasta kõige kõrgetasemelisem ujumisvõistlus “Swim Open Stockholm” toimub Rootsis, mis leiab aset 8.-11. aprillini. Eelmistel aastatel on Stockholmis stardis olnud paljud Euroopa tippujujad ning erinev ei ole ka tänavune aasta, sest võimalusi püüda olümpianorme jääb aina vähemaks.

Meie klubi esiujujana läheb Rootsis starti Eneli Jefimova, kes hoiab kindlalt enda käes virtuaalset Tokyo olümpiapiletit (100m rinnuli) ning omab võimalust rünnata taas OM A-normatiivi. Jefimova 100m rinnuliujumise isiklik tippmark on kuu aega tagasi ujutud 1.07,53, Tokyo mängude A-normatiiviks on märgitud 1.07,07. Lisaks Jefimovale on Rootsis võistlustules ka äsja Riias poodiumile ujunud: Laurika Lint, Aleksa Gold, Georg Filippov, Cevin Anders Siim.


Eesti-Läti Kevadvõistluse tulemused leiad SIIT: