Sander Paavo saavutas avaveeujumise EM-il 24. koha

Sander Paavo saavutas avaveeujumise EM-il 24. koha

  • 12.05.2021

Euroopa meistrivõistlustel Ungaris Budapestis tegid täna võistlustega algust avaveeujujad, kes startisid 5 kilomeetrisel distantsil. Suurte maailmastaaride kõrval oli stardis ka meie klubi ujuja Sander Paavo lõpetades võistluse 24. kohaga. 

Kaks aastat tagasi maailmameistrivõistlustel Lõuna-Koreas tiitlivõistluste debüüdi teinud 22-aastane Sander Paavo startis esmakordselt enda karjääri jooksul Euroopa meistrivõistlustel. Paavo läbis 5 kilomeetrise distantsi ühe tunni viie minuti ja 34 sekundiga, mis andis 24. koha.

Euroopa meistriks krooniti basseiniujumise üks suurimaid maailmastaare Gregorio Paltrinieri, kes on 1500m vabaltujumise Rio olümpiavõitja ja tulnud sel alal ka kahekordseks maailmameistriks. Paar aastat tagasi hakkas itaallane lisaks basseinis toimuvatele mõõduvõttudele osalema ka avaveeujumise võistlustel ning 2019. aastal tegi MM-il tiitlivõistluste debüüdi kus ta saavutas 10km distantsil kuuenda koha. Nüüd tuli 800- ja 1500m vabaltujumise Euroopa rekordiomanikule esimene tiitlivõistluste kuldmedal avavees läbides 5km distantsi 55 minuti ja 43 sekundiga. Talle järgnesid 1,8 sekundilise kaotusega Rio olümpiamängude 10km distantsi pronksmedalist Marc-Antoine Olivier ja Paltrinieri kaasmaalane Dario Verani (+3,3).

Hiljutises intervjuus tunnistas Paltrinieri, et treenib päevas 15-25km, mis annab aimu sellel tasemel võistlevate ujujate treeningmahust. Samuti on Itaaliast pärit ujuja võtnud eesmärgiks teha olümpiamängudel kaasa nii basseinis kui ka avavees. Tänavu lisati olümpiamängude kavva ka meeste 800m vabaltujumine ning selle ala Euroopa rekordiomanikuna on Paltrinieri üks suurimaid favoriite.

Avaveeujujad on võistlustules taas homme kui peetakse 10km distants. Sander Paavo jaoks oli 5km distants tema ainukene ujumine nendel Euroopa meistrivõistlustel.


Kõik tulemused leiad SIIT: