Sander Paavo enne avaveeujumise EM-i: Eesmärk on anda endast maksimum

Sander Paavo enne avaveeujumise EM-i: Eesmärk on anda endast maksimum

  • 11.05.2021

Esmaspäeval algasid Ungaris Budapestis peetavad veealade Euroopa meistrivõistlused kus lööb kaasa ka kaks Kalevi Ujumiskooli ujujat. Avaveeujumisega tehakse algust homme (12.05) ning stardis on ka meie klubi ujuja Sander Paavo. 

Veealade Euroopa meistrivõistlused algasid eile vettehüpete võistlusega ning võistlustules olid juba ka sünkroonujujad. Avaveeujumises on tiitlivõistlustel reeglina kavas 5km, 10km ja 25km distantsid. Olümpiamängudel võisteldakse aga ainult 10km distantsil. Sander Paavo lööb Euroopa meistrivõistlustel kaasa 5km distantsil mille start antakse homme Eesti aja järgi kell 15:45.

“Ettevalmistus on läinud hästi,” sõnas Paavo päev enne võistluste starti. “Viimased kuud olen saanud keskenduda ainult treeningutele ja oleme saanud teha heas koguses mahutreeninguid”. Paavo jaoks ei ole tegemist esimeste tiitlivõistlustega, tuleristsed sai ta 2019. aastal Lõuna-Koreas toimunud MM-il kus ta saavutas 5km distantsil 53. koha. 22-aastane ujuja sõnab, et eelnev tiitlivõistluste kogemus on suureks abiks seekordsel võistlusel.

“Eelnevate tiitlivõistluste kogemus aitab mind kindlasti, eriti stardis kus on korralik rabelemine ja positsioonivõitlus,” selgitab Paavo. “Lisaks aitab eelnev kogemus mind vaimselt ja füüsiliselt, sest tean juba mis mind ees ootab.” Tänavusel EM-il on 5km distantsil stardis 26 ujujat. Stardinimekirjast leiame ka tõelised maailmastaarid eesotsas Gregorio Paltrinieriga, kes on 1500m vabaltujumise Rio olümpiavõitja ja 3x maailmameister. Samuti on stardis Marc-Antoine Olivier, kes Rio olümpial pälvis 10km distantsil pronksmedali.

Eesmärk anda endast maksimum

Enda eesmärkidest rääkides ei taha Paavo mingeid kohtasid ennustada, aga on väge täis anda endast maksimum. “Minu eesmärk on anda endast maksimum, et peale võistlust oleksin rahul enda sooritusega olenemata mis koha saavutan.” 22-aastasel Tartust pärit ujujal on tehtud ka esimesed treeningud võistluspaigas. “Kalipso istub hästi seljas ja tunnen ennast mugavalt,” kirjeldab Paavo enda esimest treeningut võistlustrassil. “Veetemperatuur oli esmaspäeval 14 kraadi ning alguses ehmatas külm vesi ära, aga see läks kiirelt üle ning sain korralikult võistlustrassiga tutvuda.”

Eesti avaveeujujad tiitlivõistlustel on pigem harv nähtus ning Paavo sõnab, et erinevus kodustel avaveeujumistel ja kõrgetasemelisel tiitlivõistlusel on vägagi tuntav. “Tiitlivõistlustel on kindlasti parem ujujate turvamine, isegi treeningu ajal sõitis turvapaat kaasas ning meditsiinitiim oli alati valmis. Võistluste ajal sõidab mitu turvapaati ujujatega kaasas ning ujujaid jälgitakse väga põhjalikult. Samuti on siin väga head kõrged poid pöördekohtades ning iga 250m tagant valged suunapoid.”


Avaveeujumise start-listid leiad SIIT:

Avaveeujumise tulemused leiad SIIT: