Selgusid Kalevi Ujumiskooli 2018/2019 hooaja parimad ujujad

Selgusid Kalevi Ujumiskooli 2018/2019 hooaja parimad ujujad

  • 06.10.2019

Täna toimus Solaris Apollo kinos Kalevi Ujumiskooli 2018/2019 hooaja parimate ujujate autasustamine. Sellele järgnes meeleoluka multifilmi “Lammas Shaun” vaatamine, mis tõi naeratuse suule nii väikestele, suurtele kui ka treeneritele. 

Enam kui 150 Ujumiskooli võistlusrühmade õpilast kogunes Solaris Apollo kinno, et tunnustada eelmise hooaja klubi parimaid ujujaid. Eelmine hooaeg kujunes meie klubi ujujatele väga edukaks, erinevatel vabariiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel tehti enam kui 400 (!!!) auhinnalist ujumist.

Meie ujujad osalesid juunioride MM-il, juunioride EM-il, Põhjamaade noorte- ja juunioride meistrivõistlustel, kus meie ujujad teenisid ka medaleid. Ujujad tegid medalirohkeid starte Eesti- ja Baltimaade meistrivõistlustel, Noortesarja finaalis, erinevate Pardikeste vanuseklassi finaalvõistlustel. Lisaks osaleti mitmetel kõrgetasemelistel välisvõistlustel nagu näiteks Helsinki Swim Meet, Kaunas Grand Prix jpt. Lisaks püstitasid meie ujujad Eesti noorte rekordeid, rekorditeraamatus kohendati juunioride rekordeid ja mõistagi paranesid nii mõnedki Kalevi Ujumiskooli 60-aastase ajalooga klubi rekordnumbrid.

2018/2019 hooaja parimad ujujad 

Esmakordselt teenisid klubi parima mees- ja naisujuja tiitli Nikita Pisarenko ja Kertu Kaare. Pisarenko teenis medaleid Eesti meistrivõistlustel ja tuli ka Eesti karikavõitjaks. Lisaks parima meesujuja tiitlile teenis ta ka parima 2002-2003 s.a noormehe tiitli. Juunioride vanuseklassis tegi ta edukaid sooritusi juunioride MM-il/EM-il ning ujus eelmisel hooajal ka Eesti noorte- ja juunioride rekordi. Kaarele tõi parima naisujuja tiitli kuus Eesti meistrivõistluste medalit ja poodiumikohaga lõppenud stardid Eesti karikavõistlustel.

2003-2004 s.a klubi parimaks neiuks tunnistati Marie Toompuu. Temal jäi seljataha noore karjääri parim hooaeg. Toompuu ujus end mitmel korral Eesti noorte meistrivõistlustel poodiumile ja kuulus ka sama vanuseklassi Põhjamaade meistrivõistlustel medali võitnud koondise kvartetti. 2004-2005 s.a klubi parimaks noormeheks nimetati Georg Filippov. Endast vanemate ujujatega heideldes teenis ta Eesti noorte meistrivõistlustel kaks medalit ja lisaks veel igat karva medali Noortesarja finaalis.

2006-2007 s.a parim noormees oli Mark Iltšišin. Ta näitas head võitlejahinge Eesti noorte meistrivõistlustel kus endast 3 aastat vanemate ujujatega rinda pistes tegi kõrge kohaga lõppenud sooritused. Noortesarja finaalis astus ta poodiumi kõige kõrgemale astmele ja teenis ühtekokku 4 medalit. Iltšišin uuendas ka selle võistlussarja rekordnumbreid. 2005-2006 s.a parimaks neiuks valiti Charlotta Vilsar, kes oli heas hoos Eesti noorte meistrivõistlustel ja hüppas vette ka Noortesarja finaalis. 2007-2008 s.a parim tüdruk oli Mirtel Nagel, kes samuti tegi häid sooritusi Noortesarjas.

Kõige nooremas poiste vanuseklassis (2008 s.a ja nooremad) valiti klubi parimaks ujujaks Ragnar Kalvet. Tema valitses enda vanuseklassis Eestis vabaltujumist ning võitis võistlussarjade “TYR Laste Karikas” ja “Kõik Meie Pardikesed” finaaletapil ühtekokku neli kuldmedalit. Tüdrukute kõige nooremas vanuseklassis (2009 s.a ja nooremad) tunnistati parimaks ujujaks Ines Elisabeth Raidma. Tema näitas võimu rinnuliujumise distantsidel olles mõlemal eelmainitud võistlussarjade finaaletapil poodiumi kõige kõrgemal astmel. Lisaks oli ta edukas rahvusvahelisel noortevõistlusel Šiauliais, kus ta teenis kuldmedalid 50- ja 100m rinnuliujumises.

Eriauhinnaga tunnustati Susannah Kauli tegusid paraujumises. Eelmisel hooajal jäi ta Eesti meistrivõistlustel löömatuks võites kuuest kuldmedalist kuus. Kuldmedali lainel oli Kaul ka Põhjamaade meistrivõistlustel saavutades neli kuldset autasu. Hooajale pani ta punkti pääsemisega paraujumise MM-finaali, mille ta lõpetas 7. kohaga.

Kalevi Ujumiskooli 2018/2019 hooaja parimad ujujad: 

Naine: Kertu Kaare
Mees: Nikita Pisarenko

2003-2004 T: Marie Toompuu
2002-2003 P: Nikita Pisarenko
2005-2006 T: Charlotta Vilsar
2004-2005 P: Georg Filippov
2007-2008 T: Mirtel Nagel
2006-2007 P: Mark Iltšišin
2009-2010 T: Ines Elisabeth Raidma
2008-2009 P: Ragnar Kalvet