Selgusid Kalevi Ujumiskooli möödunud hooaja parimad ujujad

• 14.10.2018

Täna toimus Solaris Keskuses Kalevi Ujumiskooli möödunud hooaja parimate ujujate autasustamine. Medalid said kaela ka Ujumiskooli pikamaaujumise MV-tel esikolmikusse tulnud ujujad.

Üritus algas hea söögi-joogiga Vapianos millele järgnes kinosaalis juba eelmise hooaja parimate ning pikamaaujumise kiireimate autasustamine. Auhinnad jagas kätte 400-800-1500 m vabalt ja 400 m kompleksujumise Eesti rekordiomanik Aivi Kulla kelle eelnimetatud rahvusrekordid on püsinud vankumatult enam kui 30 aastat. Kulla edastas meie noortele motiveerivad julgustuslaused ning jagas seejärel parimatele auhinnad kätte.

Pikamaaujumise medalistid said kaela medalid (tulemused leiad siit) ning pälvisid Ujumiskooli värvides (Eestis ainulaadsed) ujumisprillide karbi. Üldarvestuse võitjad Kertu Kaare ja Nikita Pisarenko võitsid eriauhinnana veel ujumisprillid.

Liivamägi ja Kaul parimad

Üritusel selgusid ka 10 vanuseklassi Ujumiskooli eelmise hooaja parimad ujujad. Naistest pälvis autasu maailma paraujumise paremikku kuuluv ja Eesti meistriks kroonitud Susannah Kaul. Meestest krooniti juba kümnendat korda aasta parimaks ujujaks Martin Liivamägi, kes eelmisel hooajal riputas 200 m kompleksujumise Eesti meistritiitliga ujumisprillid lõplikult varna.

Liivamägi üliedukat karjääri jäävad kaunistama kahed olümpiamängud, Euroopa meistrivõistluste finaalid, maailmameistrivõistluste poolfinaalid, juunioride EM-i hõbemedal, USA üliõpilasmeistrivõistluste võidud, 32 Eesti rekordit, 62 Eesti meistrivõistluste kuldmedalit ja neli Eesti parima meesujuja auhinda. Lisaks on rõõm, et Martinil endiselt silm särab basseini ääres ning jagab noorematele nüüd enda teadmisi ja kogemusi.

“ON AEG… …jätta kümnendikes ja sajandikes ajaarvamine selja taha ning nautida tunde ja minuteid, sest AEGA ON.” – Aitäh, Martin!

Kõik Ujumiskooli parimad teenisid klaasist meene ja Ujumiskooli värvides enda initsiaalidega seljakoti. Samuti tänasime kõiki meie treenereid tubli ja eduka hooaja eest ning ka nemad said uhked seljakotid. Üritusele tõmbas joone alla vahva filmi vaatamine “Hirmujudinad 2”. Aitäh kõigile toreda ja vahva päeva eest. Nüüd uute võitude suunas!

2017/2018 hooaja parimad ujujad:

Parim mees: Martin Liivamägi

Parim naine: Susannah Kaul