Soomes toimuva “Vantaa Junior Meet” avapäeval teenisid meie ujujad 10 medalit

• 01.03.2020

Laupäeval algas Soomes ligi 600 osavõtjaga ujumisvõistlus “Vantaa Junior Meet”. Kahe võistluspäeva jooksul on võistlustules 32 ujumisklubi. Kalevi Ujumiskooli ujujad teenisid avapäeval 10 medalit.

Võistluste avapäeval teenisid meie noorujujad 10 medalit. Avapäeva edukaim oli Rome Pukk, kes teenis kolm medalit. Pukk teenis kulla 50m vabaltujumises (35,87) ja hõbeda sama pikal selilidistantsil (40,15). Mõlemal sprindidistantsil heitis ta rinda kuni 11-aastaste poistega. Lisaks pälvis 9-aastane Pukk veel hõbeda 400m kompleksujumises (6.36,68) konkureerides sel alal kuni 14-aastaste poistega.

Ines Elisabeth Raidma teenis kulla ja hõbeda rinnuliujumise distantsidelt. Ta oli parim 100m rinnuliujumises (1.30,93) edestades lähimat konkurenti ligi kuue sekundiga. Kui 100m distantsil võttis Raidma mõõtu endavanustega, siis poole pikemal maal tuli konkureerida kaks aastat vanemate ujujatega. 200m rinnuliujumises jäi Raidma saagiks hõbemedal ajaga 3.15,24. Kuldse medalini jõudis avapäeval veel Birgit Reinaru. Ta jäi löömatuks 100m seliliujumise distantsil saades tulemuseks isiklikku rekordit märkiva 1.26,28. Samal alal kindlustas Ujumiskoolile kaksikvõidu Laura-Lota Melih. Ta pälvis hõbemedali ajaga 1.30,60.

Kaks medalit sai avapäeval kaela Saskia Asi. Ta sprintis end hõbedale 50m vabalt- ja oli kolmas 50m seliliujumises vastavalt aegadega 37,47 ning 44,58. Head minekut näitas ka Markus Ottis, kes lõpetas kuni 11a poiste 50m seliliujumise pronksmedaliga. Ta läbis basseinipikkuse tulemusega 41,67.

Kalevi Ujumiskooli võistkond:

Tüdrukud: Ines Elisabeth Raidma, Laura-Lota Melih, Kertu Eliis Kangru, Annela Sõgel, Gloria Sulg, Liisbet Jaamaste, Tessa Erin Adamson, Berit Reinaru, Birgit Reinaru, Laura Lisandra Lõoke, Meriliis Ottis, Paula Simona Tammaru, Riin Alvin, Saskia Asi, Anette Lippur, Elizabeth Sutt, Lucia Mae Lanza.

Poisid: Rome Pukk, Karl Kuldkepp, Robin Nikolajev, Konstantin Šulgin, Markus Ottis, Mihkel Malv, Nikolai Prohhorenko, Robert Suurväli.