Susannah Kaul valiti Eesti parimaks nooreks parasportlaseks

• 12.12.2017

Meie klubi ujuja Susannah Kaul valiti Eesti Paralümpiakomitee poolt vabariigi parimaks nooreks parasportlaseks neidude seas.

Kaulil on seljataga karjääri kõige edukam hooaeg. Oktoobris võitis ta Euroopa noorte olümpiafestivalil kaks kuldmedalit. Seejärel jahmatas ta aga kõiki ujumissõpru pronksmedaliga täiskasvanute MM-ilt 50 meetri vabaltujumises. “Kõige rohkem on mind üllatanud, et erinevalt eelmiste hooaegadega olen suutnud võistlustel pidevalt tulemusi vähehaaval parandada,” selgitab Kaul asjaolu, mis on talle rõõmu pakkunud. “Kõige enam olen muidugi rahul MM-i medaliga ja just seepärast, et suutsin ennast finaalis paremini kokku võtta kui eelujumises.”

18-aastane Kaul on kiirelt tõusnud Eesti paraspordi paremikku ning Kalevi Ujumiskooli õpilane on juba kinnitanud kanda ka maailma paremikus. Kolme võidetud medaliga tiitlivõistlustel on Kauli enda sõnul need talle kindlust juurde andnud. “Need kolm medalid on andnud mulle juurde eelkõige kindlust, et tulemused paranevad ja järgnevatel võistlustel olen jälle paremas vormis kui varem. Samuti annavad need tulemused juurde ka motivatsiooni, sest järgmisel MM-il tahaks veelgi paremat tulemust teha kui tänavu.”

Eelmisel aastal pidi Kaul tobeda spordipoliitika tõttu Rio mänge vaatama telerist kuigi täidetud oli piigal võistlustele nõutud A-normatiiv. “Pikema aja eesmärgiks on 2020 Tokyo olümpia ning ka kõik tiitlivõistlused, mis enne seda on,” sõnas ujuja lõpetuseks.