Susannah Kaul võitis paraujumise EM-il hõbemedali

Susannah Kaul võitis paraujumise EM-il hõbemedali

  • 17.05.2021

Eile algasid Portugalis Madeiras paraujumise Euroopa meistrivõistlused. Avapäeval oli kahest meie klubi ujujast stardist Susannah Kaul, kes võitis enda avaalal hõbemedali. 

S10 naiste võistlusklassi 50m vabalt eelujumistest pääses Susannah Kaul edasi finaali teise ajaga. Ta läbis basseinipikkuse ajaga 29,48, mis oli üheksa naise konkurentsis paremuselt teine resultaat. Finaalis parandas Kaul enda hommikust aega 0,17 sekundiga ning teenis ajaga 29,31 EM hõbemedali. Kauli isiklik rekord sel distantsil on aprillis ujutud 28,87.

50m vabaltujumise võitis itaallanna Alessia Scortechini tulemusega 28,71, pronksi teenis Emeline Pierre (29,73). Hiljuti jõuti sel alal väga lähedale ka maailmarekordile. Detsembrikuus ujus Hollandi esindaja Chantalle Zijderveld 50m vabalt Euroopa rekordit märkiva ajaga 27,39, mis jäi vaid 2 sajandikuga alla viie aasta vanusele maailmarekordile 27,37. Hollandi koondis tänavusel EM-il ei osale.

Kaul 200m kompleksujumise finaalis

Täna õhtul osaleb Kaul 200m kompleksujumise finaalis kus tal on võimalik võita järjekordne medal. Hommikul eelujumisi ei toimunud kuna stardis on vaid viis ujujat ning kõik pääsesid otse finaali. See toimub Eesti aja järgi kell 20:41.

Homme teeb enda esimese stardi võistlustel ka Matz Topkin, kes stardib 50m liblikujumises. Kaul hüppab peale tänast finaali taas vette 21. mai kui kavas on 100m vabaltujumine.


Kõik tulemused leiad SIIT: